12. června 2018 • 14:05

Sestup z 13. místa. Olympia opouští druhou ligu, bude hrát ČFL v Radotíně

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zpráva, o které se v posledních dnech čile spekulovalo, je oficiálně potvrzena. Olympia Praha nebude hrát v příští sezoně druhou ligu. Místo toho se klub, který ve FNL skončil na 13. místě, stěhuje do Radotína, kde bude bojovat v ČFL. „Potřebujeme stabilizovat klub,“ vysvětlil nepopulární krok řecký majitel klubu Angelos Goulis.V minulé sezoně se Olympia po postupu do druhé ligy přestěhovala z Hradce Králové do Prahy, kde našla azyl na Strahově. Po roce se žlutočerný klub stěhuje znovu, tentokrát prý na delší dobu. Jeho novým domovem bude Radotín, s kterým se Olympia kvůli jeho tréninkovému zázemí a mládežnické struktuře sloučí. Klub bude vystupovat pod názvem Olympia Radotín.

„Rozhodli jsme se udělat krok zpátky, odhlásit se z druhé ligy a přihlásit do třetí, abychom se mohli lépe připravit. Ne tak hekticky, jako v minulé sezoně,“ prohlásil na dnešní tiskové konferenci šéf a majitel klubu Angelos Goulis. „Teď je to bohužel krok zpátky, ale do budoucna krok dopředu. Hlavně potřebujeme stabilizovat klub.“

Olympia se přitom ve druhé nejvyšší soutěži zachránila, sezonu zakončila na 13. místě. Po administrativním sestupu o patro níž je jasné, že kádr, v němž byla spousta cizinců především z Řecka a Kypru, dozná citelných změn.

„Odejde polovina kluků a z té druhé poloviny možná ještě půlka. Uvidíme,“ prohlásil trenér Oldřich Pařízek, který bude u týmu pokračovat. S cílem okamžitě postoupit však do nové sezony nepůjde, příští ročník by měl být pro Olympii Radotín stabilizační.

„Třetí liga je těžká, ale už jsme v ní byli a myslím, že to zvládneme. A že nejpozději přespříští sezonu budeme zpět ve druhé lize,“ dodal Goulis.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze