Budějovice přezimují první dva body před Jihlavou, poslední je Žižkov

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Českých Budějovic v 16. kole druhé ligy doma porazili 4:1 Žižkov a na prvním místě tabulky přezimují s náskokem dvou bodů před druhou Jihlavou, která jen remizovala v Pardubicích. Viktorii patří poslední místo se ztrátou čtyř bodů na příčky zajišťující záchranu.

Jihočechům pomohly k vítězství dvě penalty. Z první poslal domácí do vedení v 16. minutě Havel, ale ještě v úvodním poločase vyrovnal Batioja. V 63. minutě dostali Budějovičtí druhou možnost pokutového kopu a ani Táborský se nemýlil. Vzápětí navíc přidal třetí zásah Mršič a v 77. minutě se podruhé prosadil Táborský.

Domácí prodloužili sérii neporazitelnosti na šest zápasů, z nichž navíc pětkrát vyhráli. Žižkov naopak prohrál pošesté za sebou.

Dramatické vítězství si připsal Varnsdorf, který na hřišti Táborska uspěl 3:2 a na čtvrtém místě ztrácí bod na třetí Hradec Králové, čtyři na Jihlavu a šest na Budějovice. Hosté vedli díky Dordičovi s Kouřilem už 2:0, ale po přestávce snížil Musiol a minutu před koncem srovnal Březina. Severočeši nicméně ještě dokázali zareagovat a v nastavení rozhodl Kozma.

Jihlava ztratila přišla o první místo

Utkání v Pardubicích příliš velkých šancí nenabídlo. Jihlavský Machuča ve 36. minutě zblízka přestřelil branku, na začátku druhé půle zase domácí gólman Letáček vytěsnil pokus Novotného.

Pardubický obránce Kopřiva v 81. minutě dostal druhou žlutou kartu, ale Východočeši remízu udrželi. Na svém hřišti neprohráli ani v osmém zápase druholigové sezony a v neúplné tabulce jsou čtvrtí.

Ve druhém sobotním duelu Sokolov na závěr podzimu doma deklasoval Vítkovice 4:0. Baník poslal do vedení v 11. minutě Vávra. Slezany dlouho držel ve hře pozorný brankář Šustr, ale sokolovský tým v závěru definitivně rozhodl, když se mezi 69. a 85. minutou trefili Liener, Kosak a Stropek. Vítkovice prohrály poslední tři zápasy při skóre 1:14.

Vlašimi se pod Brabcem daří

Vlašimi se povedlo až na osmý pokus zvítězit venku a bodovala v pátém utkání v řadě. Po příchodu trenéra Ericha Brabce prohráli Středočeši pouze jednou a posunuli se do středu tabulky.

V Brně šli hosté do vedení již ve 2. minutě. Po pár sekundách hry gólman Melichárek fauloval Daa a Janda penaltu proměnil. Na 2:0 zvýšil po rychlém protiútoku Hadaščok, který je s devíti góly druhý v tabulce střelců.

Domácím se povedlo jen snížit, když si v 36. minutě Štepanovský zpracoval kolenem Eismannův centr a zblízka skóroval. Další gól Brno nepřidalo a podzimní část soutěže zakončilo druhou porážkou za sebou.

FK Pardubice - Vysočina Jihlava 0:0
Rozhodčí: Nenadál - Dobrovolný, Poživil. ŽK: Kopřiva, Jeřábek, Petráň - Šefčík. ČK: 81. Kopřiva (Pardubice). Diváci: 527.

Baník Sokolov - MFK Vítkovice 4:0 (1:0)
Branky: 11. Vávra, 69. Liener, 83. Kosak, 85. Stropek. Rozhodčí: Marek - Vitner, Polák. ŽK: Ožvolda (Vítkovice). Diváci: 410.

Zbrojovka Brno - Vlašim 1:2 (1:2)
Branky: 36. Štepanovský - 2. Janda z pen., 18. Hadaščok. Rozhodčí: Lerch - Vlček, Vít. ŽK: Šural, Krejčí - Janda, Hadaščok, Kučera, Dao, Bačkovský. Diváci: 1425.

Ústí nad Labem - Chrudim 3:1 (3:0)
Branky: 3. Šup, 25. M. Bílek, 34. Leibl - 64. Šípek. Rozhodčí: Rejžek - Pospíšil, Kubec. ŽK: Nágl, Bílek - Sulík, Rybička, Řezníček. Diváci: 642.

Znojmo - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Krčík - Martinec, Jukl. Diváci: 420.

České Budějovice - Viktoria Žižkov 4:1 (1:1)
Branky: 63. z pen. a 76. Táborský, 18. Havel z pen., 65. Mršič - 38. Batioja. Rozhodčí: Ardeleanu - Melichar, Hock. ŽK: Řezáč - Musa, Podrazký, Bazal, Mareš. Diváci: 1041.

Táborsko - Varnsdorf 2:3 (0:1)
Branky: 72. Musiol, 89. Březina - 45. Dordič, 60. Kouřil, 90.+1 Kozma. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Dohnálek. ŽK: Hasil, Kopřiva - Kodeš. Diváci: 512.

1. Č. Buděj. 30 23 3 4 60:24 72
2. Jihlava 30 17 7 6 50:33 58
3. Brno 30 17 6 7 63:31 57
4. Hr. Králové 30 15 8 7 36:18 53
5. Ústí 30 15 4 11 44:39 49
6. Varnsdorf 30 13 9 8 33:26 48
7. Pardubice 30 11 11 8 45:34 44
8. Vítkovice 30 11 7 12 32:44 40