11. listopadu 2018 • 18:25

Budějovice zdolaly Varnsdorf a dál vedou, Jihlava se loučila se Svědíkem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Českých Budějovic potvrdili dobrou formu také na hřišti Varnsdorfu a po výhře 1:0 vedou i po 15. kole tabulku druhé nejvyšší soutěže FNL. Na třetí místo se dostal Hradec Králové po výhře 4:1 v derby s Pardubicemi. Vlašim zvítězila 2:1 nad Žižkovem, který prohrál popáté za sebou. Jihlava doma porazilla Ústí nad Labem 4:1 a vítězně se rozloučila s trenérem Martinem Svědíkem, který v sobotu převzal Slovácko.

Varnsdorf má se sedmi inkasovanými góly nejlepší obranu druhé ligy a také proti Českým Budějovicím dlouho odolával i díky brankáři Porcalovi. Po hodině hry už ale Jihočeši udeřili po standardní situaci. Do centru Kladrubského se položil Havel a akrobatickou střelou duel rozhodl. Varnsdorf se snažil o vyrovnání, ale potvrdil, že vedle nejlepší obrany má i nejhorší útok spolu s Prostějovem.

Východočeské derby mělo hodně hektický začátek. Už v páté minutě úspěšně dorážel domácí Durděvič, záhy sice vyrovnal Fousek, ale za další tři minuty vrátil Hradci vedení lobem opět Durděvič.

Ještě do poločasu domácí tým přidal další dvě branky. Patičkou se prosadil Pokorný a dorážkou Da Silva. Hradec pak několikrát podržel brankář Ottmar. Ve druhé půli mohli domácí hráči vedení ještě zvýšit, ale Vlkanova poslal penaltu jen do břevna.

O výhře Vlašimi rozhodl dvěma góly Hadaščok, který je s osmi trefami třetím nejlepším střelcem soutěže. Nejprve proměnil penaltu po faulu na Daa, a když hosté srovnali zásluhou Musy, vzal si Hadaščok poslední slovo a pět minut před koncem zařídil pro Vlašim tři body.

Vítězná rozlučka se Svědíkem

Jihlavě zařídil dvoubrankové vedení s Ústím Zoubele, jenž se trefil ve 40. a 42. minutě. Tlustý přidal třetí domácí gól v 58. minutě a chvíli poté snížil Šup. Poslední slovo měl jihlavský kapitán Vaculík, jenž v 88. minutě proměnil penaltu.

Znojemský Teplý, který před zápasem dal v druholigovém ročníku jen dvě branky, otevřel skóre zápasu ve Vítkovicích ve 32. minutě, o chvíli později zvýšil na 2:0 a těsně před pauzou pětadvacetiletý hráč dovršil hattrick. Krátce předtím byl domácí záložník Holiš vyloučen po druhé žluté kartě.

Znojemští pokračovali ve střeleckém představení i po změně stran a v 57. minutě se Teplý prosadil počtvrté. Jednoznačný triumf hostů ještě zvýraznili Štrombach a v závěru Avdič.

Jihomoravský tým v druhé nejvyšší soutěži uspěl po sérii čtyř porážek. Vítkovice doma po předchozích šesti výhrách ztratily první body v sezoně.

Série Zbrojovky skončila

Série neporazitelnosti fotbalistů Brna skončila v Třinci. Zbrojovka hrála od 30. minuty v oslabení a slezskému celku podlehla 1:2. Zaznamenala tak první porážku po osmi zápasech a promarnila šanci minimálně do neděle se dotáhnout na čelo tabulky.

Třinec dostal výhodu početní převahy už po půlhodině hry, kdy během jedenácti minut dostal dvě žluté karty Bariš a byl vyloučen. Brno se i v oslabení ujalo po přestávce vedení zásluhou Sukupa, ale chvíli na to vyrovnal Šumbera. O výhře domácích rozhodl v 77. minutě Dedič.

Třinec díky vítězství odskočil sestupovému pásmu na rozdíl čtyř bodů, Brno naopak promarnilo možnost dotáhnout se na třetí Hradec Králové a čtvrtý Varnsdorf.

15. kolo druhé fotbalové ligy:

Vlašim - Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)
Branky: 14. z pen. a 85. Hadaščok - 50. Musa. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Myška. ŽK: Skopec - Halgoš, Urbanec, Dočekal. Diváci: 532.

Varnsdorf - České Budějovice 0:1 (0:0)
Branka: 60. Havel. Rozhodčí: Matějček - Pospíšil, Flimmel. ŽK: Rudnytskyy, Barac - Kladrubský. Diváci: 749.

Hradec Králové - Pardubice 4:1 (4:1)
Branky: 6. a 12. Durdevič, 21. Pokorný, 35. Da Silva - 8. Fousek. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Leška. ŽK: Urma, Pokorný, Durdevič - Černý, Sokol. Diváci: 1950.

Třinec - Brno 2:1 (0:0)
Branky: 63. Šumbera, 77. Dedič - 54. Sukup. Rozhodčí: Severýn - Fišer, Poživil. ŽK: Ilko, Dedič - Bariš, Kryštůfek, Magera. ČK: 30. Bariš. Diváci: 956.

MFK Vítkovice - 1. SC Znojmo 0:6 (0:3)
Branky: 32., 38., 44. a 57. Teplý, 64. Štrombach, 82. Avdič. Rozhodčí: Slabý - Pochylý, Batík. ŽK: Holiš, Cverna, Pašek - Dramé. ČK: 43. Holiš. Diváci: 578.

Vysočina Jihlava - FK Ústí nad Labem 4:1 (2:0)
Branky: 40. a 42. Zoubele, 58. Tlustý, 88. Vaculík z pen. - 63. Šup. Rozhodčí: Váňa - Arnošt, Boček. ŽK: Šlein, Štěpánek - Dvořák. Diváci: 1139.

1. Č. Buděj. 30 23 3 4 60:24 72
2. Jihlava 30 17 7 6 50:33 58
3. Brno 30 17 6 7 63:31 57
4. Hr. Králové 30 15 8 7 36:18 53
5. Ústí 30 15 4 11 44:39 49
6. Varnsdorf 30 13 9 8 33:26 48
7. Pardubice 30 11 11 8 45:34 44
8. Vítkovice 30 11 7 12 32:44 40