Divoké derby v Brně: hráč Líšně sundal narušitele, dostal červenou!

Autor: ČTK, krm
16
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Brněnské derby mělo hodně divoký průběh... Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v 5. kole druhé ligy v Líšni gólem v nastavení 2:1. Favoritovi pomohlo vyloučení domácího Jana Silného, který dostal červenou kartu poté, co v 79. minutě zpacifikoval hostujícího fanouška, jenž vtrhnul na trávník a útočil na pořadatele. Tabulku nadále vede pražská Dukla, která vyhrála 1:0 na půdě Táborska.

Hosty poslal v Líšni krátce po přestávce do vedení z otočky Hladík, ale v 56. minutě srovnal ve skluzu Ševčík. Zdálo se, že derby směřuje k remíze, ale v 78. minutě vtrhlo na trávník několik fanoušků Zbrojovky, jeden z nich navíc drsně napadl pořadatele.

Domácí útočník Silný fanouška chytil kolem krku a srazil ho na zem. Rozhodčí Dubravský ho za hrubé nesportovní chování vyloučil a přesilovku využil v druhé minutě nastavení Řezníček, jenž hlavičkou rozhodl. Dal svůj pátý gól za poslední dvě kola.

Brněnské derby mělo hodně divoký průběh

Dukla dál v čele

Dukla vyhrála počtvrté z pěti kol, body ztratila jen při remíze v Jihlavě a jako jediná v soutěži zůstává bez porážky. Utkání s Táborskem rozhodl minutu před přestávkou Kozel, který obstřelil gólmana.

Varnsdorf otočil zápas s Vyškovem a gólem Velicha z 86. minuty zvítězil 2:1. Severočeši se posunuli na čtvrté místo tabulky. V dopoledním utkání remizoval Žižkov s Ústím nad Labem bez branek. Severočeši si v druhé lize připsali třetí nerozhodný výsledek po sobě a patří jim v tabulce 10. místo. Viktoria je sedmá.

5. kolo druhé fotbalové ligy:

Líšeň - Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)
Branky
: 56. Ševčík - 49. Hladík, 90.+2 Řezníček. Rozhodčí: Dubravský - Dresler, Bureš. ŽK: Silný, Otrísal, Kučera, Málek, Lutonský - Endl, Čermák, Hladík, Řezníček. ČK: 79. Silný. Diváci: 1985.

Viktoria Žižkov - Ústí nad Labem 0:0
Rozhodčí: Černý - Mikeska, Černojevič. ŽK: Koželuh, Batioja, Březina - Brak, Miskovič, Ogiomade. Diváci: 1021.

Táborsko - Dukla Praha 0:1 (0:1)
Branka: 44. Kozel. Rozhodčí: Vojkovský - Pochylý, Dohnálek. ŽK: Holiš, Alves - Faleye, Barac, Buchvaldek, Šebrle. Diváci: 990.

Varnsdorf - Vyškov 2:1 (1:1)
Branky: 33. Ondráček, 86. Velich - 7. Kanakimana. Rozhodčí: Hocek - Novák, Matoušek. ŽK: Ondráček, Schön, Kubista - Štěpánek, Langer. Diváci: 503.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40