Autor: ČTK, krm
0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté B-týmu pražské Sparty v 9. kole druhé ligy doma podlehli Vlašimi 2:3, zaváhali po sérii čtyř výher a z druhého místa tabulky ztrácejí čtyři body na vedoucí Zbrojovku Brno. Hostům patří šestá příčka. Šlo vlastně o malé druholigové derby „S“, ve Vlašimi totiž hostuje řada mladíků ze Slavie.

Vlašim k triumfu na Strahově nakročila mezi 21. a 31. minutou, kdy se dvakrát trefil kmenový hráč Slavie a bývalý sparťan Alijagič a jednou Blecha.

Letenští do druhé půle vstoupili lépe a po hodině hry snížil Kozák. Střídající útočník přidal druhý gól v nastavení, ale víc už sparťanská rezerva nestihla. Vlašim naplno bodovala po dvou porážkách za sebou.

Varnsdorf deklasoval poslední Třinec 5:1 a posunul se na třetí pozici. Severočeši doma vyhráli i páté utkání druholigové sezony. Trápící se Slezané naopak venku i na čtvrtý pokus vyšli naprázdno.

Nebodovala ani předposlední Chrudim, která prohrála na půdě sedmého Táborska 0:1. Vítězství 1:0 si devátá Opava veze ze stadionu osmého Prostějova.

9. kolo druhé fotbalové ligy:

Sparta Praha B - Vlašim 2:3 (0:3)
Branky: 62. a 90.+2 Kozák - 27. a 31. Alijagič, 21. Blecha. Rozhodčí: Černý - Mikeska, Vyhnanovský. ŽK: Suchomel, Dudl, Sejk, Ambler, Jonáš - Křišťan, Alijagič, Červenka. Diváci: 593.

Táborsko - Chrudim 1:0 (0:0)
Branka: 56. Tijani. Rozhodčí: Mayer - Dresler, Matoušek. ŽK: Holiš, Plachý - Šípek, Řezníček, Šplíchal, Čáp. ČK: 78. Veselý (trenér), 90. Křečan (asistent trenéra, oba Chrudim). Diváci: 713.

Varnsdorf - Třinec 5:1 (3:0)
Branky: 13. Richter, 29. Kubista, 31. Kouřil z pen. 65. Schön, 89. Ondráček - 49. Juřena. Rozhodčí: Nehasil - Ratajová, Černoevič. ŽK: Kubista - Habusta, Bolf. Diváci: 569.

Prostějov - Opava 0:1 (0:1)
Branka: 37. Helešic. Rozhodčí: Adámková - Váňa, Pfeifer. ŽK: Zapletal, Schuster, Jiráček, Schaffartzik - Didiba, Šigut, Rychlý, Helebrand, Hnaníček. Diváci: 839.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40