14. září 2022 • 18:25

Slovan složil hvězdy Twitteru, Pardubice pod Kováčem krachly

0
Zimák awards! Poražený (i vítěz) sezony je Dědek. Jak vypadalo zákulisí cesty ke zlatu?
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?

Silná příprava, zato nevýrazné představení na trávníku. FC Rokycany bavily před pohárovým kláním s prvoligovým Libercem vtipnými příspěvky na sociální síti Twitter, hovořily o propracované strategii. Jenže jejich výkon v utkání druhého kola MOL Cupu nebyl ideální. Favorit duelu zvítězil jasně 5:1 a postupuje. O největší překvapení se postaraly Velvary. Tým z třetí nejvyšší tuzemské soutěže si vyšlápl na rozladěné Pardubice s debutujícím koučem Radoslavem Kováčem a po výhře 1:0 se podívá i do třetího kola poháru.

Fotbalisté Pardubic jsou prvním vyřazeným ligovým týmem z domácího poháru. Poslední celek nejvyšší soutěže nezvládl hned svůj úvodní duel v této sezoně MOL Cupu a v druhém kole nečekaně prohrál 0:1 na půdě třetiligových Velvar. Novému pardubickému trenérovi Radoslavu Kováčovi nevyšla premiéra na lavičce Východočechů.

Další pětice prvoligových týmů naopak vstup do poháru zvládla. Jablonec zvítězil v Praze nad Motorletem 4:0, stejným výsledkem porazila Zbrojovka Brno domácí Rosice, Liberec vyhrál v Rokycanech 5:1 a Zlín na půdě Startu Brno 3:0. Teplice na hřišti lídra třetí ligy Viktorie Žižkov zvítězily 2:1 až po prodloužení.

Pardubicím se v poháru nepodařilo částečně si vylepšit náladu po sérii pěti ligových porážek. Trenér Kováč, který převzal východočeské mužstvo na začátku týdne, zvolil rozestavení s třemi obránci, jeho noví svěřenci ale neuspěli ani proti třetiligovému outsiderovi.

Jediný gól dal v předposlední minutě první půle Kott po tečované střele zpoza vápna. Pardubičtí měli převahu, zahrávali devět rohových kopů, ale duel nedokázali dotáhnout ani k prodloužení.

Už v úterý do poháru vstoupila Sigma Olomouc vítězstvím 4:2 po prodloužení v Uničově. Zbylé zápasy 2. kola jsou na programu příští týden. Čtveřice účastníků letošní kvalifikace evropských pohárů Plzeň, pražské kluby Slavia se Spartou a Slovácko a také vítěz ligové nadstavbové skupiny o umístění Mladá Boleslav zasáhnou do MOL Cupu až v dalším kole.

2. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Přepeře - Táborsko 0:1 po prodl., Libčany - Dukla Praha 1:3 (0:1), Zápy - Chrudim 2:1 (2:1), Ústí nad Orlicí - Chlumec nad Cidlinou 0:1 (0:1), Soběslav - Přeštice 3:1 (1:1), Domažlice - Aritma Praha 4:1 (2:0), Tasovice - Prostějov 2:2 po prodl. (2:2, 0:1), na pen. 2:3, Hlučín - Líšeň 2:0 (1:0), Všechovice - Vyškov 2:9 (0:5), Frýdek-Místek - Opava 2:0 (0:0).

Identita twitterového mága odhalena! A tolik lidí v Rokycanech ještě nebylo...

0

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.