Liberec zabral pozdě a v EL končí. S Marseille padl 2:4

Tomáš Koubek musel několikrát lovit míč ze sítě
Zklamaní hráči Slovanu po inkasované brance
Marek Bakoš nesouhlasí se žlutou kartou
Obránce Ondřej Švejdík dohání útočníka Marseille, který vstřelil první branku
Dmitrij Efremov (vpravo) z Liberce a Benjamin Mendy v hlavičkovém souboji
Útočník Marek Bakoš (vlevo) z Liberce v souboji s Rolandem z Olympique Marseille
Brankář Tomáš Koubek byl na gól N´Kodoua krátký
13
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Evropská liga
Začít diskusi (0)

Fotbalisté Liberce do jarních vyřazovacích bojů Evropské ligy nepostoupili. V závěrečném 6. kole skupiny F Slovan doma podlehl v přímém souboji o druhé místo v tabulce Marseille 2:4 a skončil třetí. V úvodním poločase skórovali za favorita Batshuayi a N'Koudou, hned po pauze přidal třetí gól Barrada. Liberec mezi 75. a 76. minutou snížil díky penaltě Bakoše a trefě Šurala, ale v nastavení uzavřel skóre hostující Ocampos, který zpečetil postup svého celku.

V základní sestavě Liberce nakonec chyběl reprezentant Šural, kterého na levém kraji zálohy nahradil Sýkora. Slovan se snažil hrát s favoritem otevřenější partii než v říjnu v Marseille, kde sice vyhrál 1:0, ale drtivou většinu času se jen bránil.

Jako první v osmé minutě zahrozil Batshuayi, který trefil boční síť. Větší šanci měl ale za chvíli Liberec. Jefremov udržel míč po souboji, našel před brankou Shalu, jenže ten byl zády a nedokázal zakončit.

Ve 14. minutě Slovan svou chybou nabídl soupeři důležitý první gól. Folprecht ve středu pole udělal chybu, Barrada bleskově vysunul Batshuayie a ten přízemní střelou překonal Koubka. Po půlhodině domácí málem srovnali. Bartošák chytře z přímého kopu obstřeloval zeď a tečovaná střela skončila na boční síti.

Slovan se snažil tlačit za vyrovnáním a Marseille hrozila z brejků. Ve 39. minutě ještě Barrada překopl a o chvíli později Koubek se štěstím vyrazil střelu N'Koudoua, ve 43. minutě už ale stejný hráč slavil. Liberec znovu chyboval ve středu pole, N'Koudou šel sám na Koubka, udělal mu kličku a do prázdné branky zvýšil.

Definitivní rozhodnutí přišlo hned tři minuty po přestávce. Rakouský sudí pustil hru, přestože se zdálo, že Bartošák byl faulovaný, na Koubka díky tomu šel z úhlu Barrada a obloučkem domácího brankáře přehodil. V tu chvíli už začalo být jasné, že Liberec na předloňský postup ze skupiny Evropské ligy nenaváže.

Snížit mohl Shala, ale křížnou střelou minul. Slovan přesto ještě dokázal závěr zdramatizovat. V 74. minutě fauloval N'Koulou Pavelku a Bakoš z penalty nezaváhal. Hned za minutu zacentroval z pravé strany Jefremov a střídající Šural hlavičkou snížil na rozdíl jedné trefy.

K výhře, která by znamenala postup, ale stále domácí potřebovali dva góly. V závěru vrhli všechny síly do útoku a ve čtvrté minutě nastavení je z brejku potrestal střídající Ocampos.

KonecLIVE Po prodl.
24

6. kolo fotbalové Evropské ligy - skupina F:

Slovan Liberec - Olympique Marseille 2:4 (0:2)

Branky: 75. Bakoš z pen., 76. Šural - 14. Batshuayi, 43. N'Koudou, 48. Barrada, 90.+4 Ocampos. Rozhodčí: Schörgenhofer - Kolbitsch, Brandner - Ouschan, Muckenhammer (všichni Rak.). ŽK: Bakoš, Pavelka, Jefremov, Bartošák - Mandanda, Cabella, Batshuayi, N'Koulou, Romao. Diváci: 9700 (vyprodáno).

Sestavy:

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák - Pavelka, Folprecht (60. Rabušic) - Jefremov, Shala (66. Šural), Sýkora (89. Kerbr) - Bakoš. Trenér: Trpišovský.

Marseille: Mandanda - Manquillo, N'Koulou, Rolando, Mendy - Isla, Romao - Barrada, Cabella (54. Silva), N'Koudou (66. Sparagna) - Batshuayi (72. Ocampos). Trenér: Míchel.

Video placeholder
Kouč Trpišovský: Proti Marseille jsme hráli zbytečně složitě • iSport TV

Video placeholder
Pavelka: Z pověrčivosti jsem nechal penaltu Bakošovi • iSport TV

Video placeholder
Gólman Liberce Koubek: Marseille se dá porazit, ne porážet • iSport TV

Video placeholder
Za postupem! Fanoušci vyprovodili Liberec před Marseille na stadion

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů