Černý se v Utrechtu uvedl asistencí, v Boleslavi a Jablonci tuší možné soupeře

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté bukurešťského FCSB v úvodním zápase druhého předkola Evropské ligy zvítězili 3:0 na hřišti arménského Alaškertu a mají na dosah postup do třetího předkola. Tam by se rumunský tým mohl utkat s Mladou Boleslaví. Wolverhampton, který v další fázi kvalifikace může narazit na Jablonec, doma zdolal severoirské Crusaders 2:0. České zástupce však za týden čekají zřejmě těžší odvety, protože Boleslav doma remizovala s Ordabasy Šymkent 1:1 a Jablonec venku podlehl Pjuniku Jerevan 1:2.

Bývalou Steauu Bukurešť v Jerevanu několikrát podržel brankář Andrei Vlad. Naopak domácí gólman Ognjen Čančarevič chyboval po hodině hry, kdy vyboxoval míč jen k volnému Florinu Tanasemu a kapitán FCSB ho pohotově vrátil do odkryté branky.

V 68. minutě z druhé velké šance hostů zvýšil Iulian Cristea hlavičkou po přímém kopu. Naděje Alaškertu před odvetou v 82. minutě ještě snížil Florinel Coman, jenž uzavřel skóre ranou k tyči.

Wolverhampton, který hrál první zápas v evropských pohárech od roku 1980, měl od začátku převahu, ale v koncovce se mu nedařilo. Anglický favorit se dočkal až ve 37. minutě, kdy povedenou týmovou akci zakončil Diogo Jota tvrdou střelou.

Portugalský útočník však záhy další velkou šanci neproměnil a trefil jen brankáře Crusaders. "Vlci" se dlouho trápili i po změně stran, až ve třetí minutě nastavení přidal pojistku další Portugalec Ruben Vinagre snadnou dorážkou.

Český útočník Václav Černý si při soutěžním debutu za Utrecht připsal asistenci, nizozemský tým ale doma s mužstvem Zrinjski Mostar překvapivě jen remizoval 1:1. Nedávná posila z Ajaxu Amsterodam nastoupila v základní sestavě a v 61. minutě po jeho centru vyrovnal Gyrano Kerk. Krátce poté Černý odešel ze hřiště a jeho spoluhráči už další branku nepřidali.

Výsledky utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy

Mistrovská část:

Partizani (Alb.) - Šeriff Tiraspol 0:1 (0:1), Piast Gliwice - Riga 3:2 (0:1), Valur Reykjavík - Ludogorec Razgrad 1:1 (1:0).

Nemistrovská část:

Sačchere (Gruz.) - Aberdeen 1:1 (1:0), Utrecht - Zrinjski Mostar (Bos.) 1:1 (0:1), Honvéd Budapešť - Universitatea Craiova (Rum.) 0:0, Tula (Rus.) - Neftči Baku 0:1 (0:1), Soligorsk (Běl.) - Esbjerg (Dán.) 2:0 (1:0), Alaškert (Arm.) - FCSB (Rum.) 0:3 (0:0), Flora (Est.) - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1), Molde (Nor.) - Čukarički (Srb.) 0:0, Malatyaspor (Tur.) - Olimpija Lublaň 2:2 (1:1), Gdaňsk - Bröndby 2:1 (1:0), Haugesund (Nor.) - Štýrský Hradec 2:0 (0:0), Ventspils (Lot.) - Gzira (Mal.) 4:0 (1:0), Gabala (Ázerb.) - Dinamo Tbilisi 0:2 (0:1), AEK Larnaka (Kypr) - Levski Sofia 3:0 (0:0), CSKA Sofia - Osijek (Chorv.) 1:0 (0:0), Connah's Quay (Wal.) - Partizan Bělehrad 0:1 (0:0), Lokomotiv Plovdiv - Trnava 2:0 (1:0), Hapoel Beerševa (Izr.) - Kajrat Almaty 2:0 (1:0), Fehérvár (Maď.) - Vaduz 1:0 (1:0), Norrköping (Švéd.) - Liepaja (Lot.) 2:0 (1:0), Lucern - Klaksvík (Faer. ostr.) 1:0 (0:0), Alkmaar - Häcken (Švéd.) 0:0, Jeunesse Esch (Luc.) - Guimaraes (Portug.) 0:1 (0:0), Aris Soluň - AEL Limassol 0:0, Gent - Viitorul Konstanta 6:3 (5:1), Dunajská Streda - Atromitos (Řec.) 1:2 (1:2), Wolverhampton - Crusaders (Sev. Ir.) 2:0 (1:0), Štrasburk - Maccabi Haifa 3:1 (1:1), Glasgow Rangers - Niederkorn (Luc.) 2:0 (1:0), Budučnost Podgorica - Luhansk (Ukr.) 1:3 (0:2), Domžale (Slovin.) - Malmö 2:2 (1:1), FC Turín - Debrecín 3:0 (2:0), Espaňol Barcelona - Stjarnan (Isl.) 4:0 (0:0), Shamrock Rovers (Ir.) - Apollon Limassol 2:1 (1:1), Legia Varšava - Kuopio 1:0 (1:0).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.