Nitova kouzla a čáry, Krejčí mladší na vzestupu i kotoul. Co ukázala Sparta? | iSport.cz
Jan Vacek
4. prosince 2020 • 04:50

Nitova kouzla a čáry, Krejčí mladší na vzestupu i kotoul. Co ukázala Sparta?

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
9
 • Co ukázal zápas Sparty v Lille, kde prohrála 1:2 Co ukázal zápas Sparty v Lille, kde prohrála 1:2FOTO: Koláž iSport.cz

  Herně nijak neexcelovala, spíše se všemožně bránila. Přesto Sparta ve čtvrtek večer na hřišti Lille statečně bojovala o prodloužení naděje na postup ze základní skupiny Evropské ligy. Navzdory převaze favorizovaného soupeře a hře v oslabení vedla 1:0, nakonec ale po dvou gólech Buraka Yilmaze padla (1:2) a za týden se s Evropou rozloučí. Podívejte se, co všechno vypjatý duel ve Francii přinesl.

 • Čaroděj Nita

  Je to jen pár měsíců, kdy Florin Nita přišel za vedením Sparty a prosil o uvolnění. Bylo to na jaře, kdy pouze vysedával za Milanem Hečou na lavičce a vytížení měl minimální. Sportovní ředitel Tomáš Rosický ale tehdy adekvátní nabídku na zkušeného gólmana neobdržel, proto se ho rozhodl v kádru ponechat. Ve čtvrtek večer se ukázalo, že to byl prorocký tah. Nita totiž od momentu, kdy po výbuchu s Českými Budějovicemi (2:4) v brance Heču nahradil, podává vysoce nadstandardní výkony. Ofenzivní hráče Lille místy přiváděl až k šílenství, lapil jim dobrých pět gólů. Mezi třemi tyčemi doslova čaroval. Špičkový výkon.

  Jonathan David z Lille po zahozené šanci v zápase se Spartou, kdy ho vychytal gólman Florin NitaJonathan David z Lille po zahozené šanci v zápase se Spartou, kdy ho vychytal gólman Florin NitaFoto Reuters

 • Krejčí II na stoperu roste

  Někdejší vynikající stoper Tomáš Sivok ho nazval českým Nemanjou Matičem. Řeč je o Ladislavu Krejčím mladším. Původem střední záložník, který však rozkvétá do krásných fotbalových barev na pozici stopera. Tenhle post zastal i proti Lille a byl suverénně nejlepším hráčem Sparty v poli. Čistě odebíral balony, dvakrát uhasil požár doslova na poslední chvíli. Jako nadstavbu pak po centru Srdjana Plavšiče vstřelil hlavou i gól, v sezoně už pátý. Letenští mají v tomhle trochu přidrzlém klukovi poklad.

  Ladislav Krejčí mladší odkopává míč před dotírajícím Luizem AraujemLadislav Krejčí mladší odkopává míč před dotírajícím Luizem AraujemFoto Reuters

 • Z euforie do frustrace

  Běžel už nastavený čas, když Sparta dostala možnost exekuce standardní situace. Vysunul se na ni do šestnáctky domácích i gólman Florin Nita, odražený balon pak slabší pravou nohou zpoza šestnáctky uklidil do sítě Srdjan Plavšič. Nádherná trefa! Jenže... Euforie trvala jen zlomek vteřiny, rozhodčí Javier Fernández totiž viděl faul na gólmana Lille a tuhle exkluzivní trefu neuznal. „Nevím, kdo tam měl faulovat. Je velká škoda, že ten gól nebyl uznaný,“ prohodil drobný Srb.

 • Krejčí starší musí přidat

  Téměř po měsíci skočil do základní sestavy. Pro Ladislava Krejčího staršího to byla velká příležitost, jak napravit renomé ze zatím hodně rozpačitého návratu do rudých barev. Zkušenému křídelníkovi se to ale příliš nepovedlo. Poztrácel spoustu laciných balonů, opět se prakticky nedostal ke své hlavní doméně, tedy přímočarým průnikům po křídle. Je nad slunce jasné, že Sparta od něj potřebuje víc. Mnohem víc. „Pomalu se dostává do zápasového rytmu, určitě v dalších utkáních ukáže, že pro náš tým bude kvalitním hráčem,“ neztrácí víru trenér Václav Kotal.

  Záložník Sparty Ladislav KrejčíZáložník Sparty Ladislav KrejčíFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Pět minut hrůzy

  Ačkoli byla prakticky pod permanentním tlakem soupeře, šla Sparta na hřišti Lille i v deseti do senzačního vedení 1:0. Udržet ho ale nedokázala. V rozmezí pouhých pěti minut totiž v závěru dvakrát kapitulovala. A vždy to bylo z kopačky Buraka Yilmaze, střídajícího veterána, jenž osvědčil zkušenosti a chladnokrevnost v koncovce. „Rozhodla jeho kvalita. Zakončoval sám, musíme si rozebrat, jestli jsme v těch situacích nemohli udělat víc,“ prohodil kouč Kotal.

  Fantom Sima, probuzený Stanciu, stopka pro Spartu. Co ukázaly české celky v EL?

  Burak Yilmaz dává svůj druhý gól proti SpartěBurak Yilmaz dává svůj druhý gól proti SpartěFoto ČTK / AP / Michel Spingler

Vstoupit do diskuse
9
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud