Feyenoord nechce vlastní fanoušky | iSport.cz
9. října 2008 • 09:40

Feyenoord nechce vlastní fanoušky

Autor: ČTK
hooligans
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový Feyenoord Rotterdam nebude svým fanouškům prodávat lístky na zápas základní skupiny Poháru UEFA v Nancy.Vedení nizozemského celku se obává, aby se 23. října neopakovaly násilnosti z utkání se stejným francouzským celkem v loňském ročníku, po nichž byl ze soutěže vyloučen.

"Nepředpokládáme, že by se na zápas dostal některý z chuligánů, kteří měli řádění na svědomí," řekl agentuře Reuters ekonomický ředitel Feyenoordu Onno Jacobs.

"Ale je logické, že francouzské úřady mají určité obavy a chtějí předejít problémům. Navíc i menší incident by se mohl setkat s přehnanou reakcí a následnými sankcemi. A to nechceme riskovat," dodal.

Vedení klubu proto také požádalo příznivce, aby do Francie na zápas nejezdili. "Věřím, že pochopí, že budoucnost Feyenoordu je důležitější než jedno utkání," prohlásil Jacobs.

Feyenoord v loňském ročníku Poháru UEFA postoupil ze skupiny, kvůli řádění fanoušků při zápase s Nancy v listopadu 2006 byl ale ze soutěže vyloučen. Do osmifinále tak ze třetího kola bez boje postoupil Tottenham Hostpur.

Články odjinud


Články odjinud