Na útočníka Liverpoolu hučeli, tak dával góly | iSport.cz
30. července 2010 • 15:44

Na útočníka Liverpoolu hučeli, tak dával góly

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
David N'Gog oslavuje svoje dva góly do sítě Rabotnički.
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Posmívali se, dělali pošklebky a rasisticky Davida N’Goga uráželi. Téměř po celý zápas musel poslouchat nepříjemné hučení „Hu! Hu! Hu!“ a ignorovat pokřiky makedonských fanoušků Rabotnički, kteří z něj dělali opici. Pak je ovšem liverpoolský útočník ztrestal – dvěma góly a konečným vítězstvím 2:0.UEFA dnes potvrdila, že rasistické popěvky na adresu liverpoolských hráčů zaregistrovala. To znamená, že s největší pravděpodobností čeká makedonský klub FK Rabotnički tvrdý trest.

„S touto záležitostí jsme obeznámeni. Momentálně čekáme na zprávu od delegáta a hlavního rozhodčího,“ uvedl tiskový mluvčí federace.

David N'Gog, útočník Liverpoolu.David N'Gog, útočník Liverpoolu.Foto ČTK/AP

Fanoušci Rabotnički rasisticky uráželi dva fotbalisty Liverpoolu tmavé pleti – 19letého Davida Amooa a útočníka Davida N’Goga. Na oba hučeli a vysmívali se jim do opic.

Jejich reakce? Ta nejlepší. N’Gog vrátil urážky fanouškům i s úroky. Dal dva góly a srazil Rabotnički na kolena. Liverpool se po výhře 2:0 přiblížil k postupu do dalšího kola.

„Byl skvělý,“ pochválil svého svěřence manažer Roy Hodgson. „V přípravě tvrdě pracoval, za což byl nyní odměněn dvěma góly.“

Liverpool zvítězil, aniž by postavil své největší hvězdy. Gerrard, Torres, Carragher, Reina, Joe Cole a Javier Mascherano – ti všichni do zápasu v Makedonii nezasáhli.

„Dostalo příležitost mnoho hráčů, kteří toho doposud v prvním týmu moc neodehráli. Jsem rád, že budujeme tým schopný naplnit veškerá očekávání,“ dodal 62letý kouč.

Makedonie se s problémy rasismu potýká delší dobu. Fotbalový svaz byl pokutován už v roce 2003 poté, co fanoušci uráželi Angličany Emilea Heskeyho, Ashleyho Colea a Sola Campbella.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud