Výhled stoperů Slavie: Trpišovský má čtyři varianty, na Union jen tři | iSport.cz
15. září 2021 • 11:00

Výhled stoperů Slavie: Trpišovský má čtyři varianty, na Union jen tři

Autor: jam
Vstoupit do diskuse
4
 • Skládání stoperské dvojice je pro trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského rébusem skoro před každým zápasem. Platí to i teď. Ondřej Kúdela kurýruje bolavý kotník, David Zima přestoupil do italského FC Turín. Stratégovi červenobílých se nabízejí před čtvrtečním vstupem do Konferenční ligy proti Unionu Berlín čtyři (vlastně jen tři) hráči. Jak na tom aktuálně jsou?

 • Ladislav Takács

  Byl na odchodu, vypadalo to, že v Edenu ho s lehkým srdcem pustí do polského Lubinu. Při všech aktuálních okolnostech se z něj ale stal důležitý muž. Proti Slovácku hrál spolehlivě. V závěru už ho chytaly křeče, musel střídat, čímž hra Slavie hodně utrpěla. Je zkušený, umí prodat své fyzické dispozice, je dobrým hlavičkářem. To mluví pro něj. Horší je to s obratností.

  Bilance v této sezoně
  Za Slavii: 1 zápas/0 gólů

  Ladislav Takács v dresu Slavie v utkání proti Slovácku Ladislav Takács v dresu Slavie v utkání proti SlováckuFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Tomáš Holeš

  Pořád platí, že na pozici stopera vypomáhá, i když v posledních týdnech docela často. A to nejen ve Slavii, ale i v národním týmu. Bude hodně záležet, jak ho bude chtít trenér Trpišovský využít a jak bude chtít poskládat i středovou trojici v záloze, kam by měl patřit. Na pozici stopera umí zahrát, ale v některých případech je cítit, že to pro něj není ideální post. Pro Union není k dispozici kvůli karetnímu trestu z utkání ve Varšavě.

  Bilance v této sezoně
  Celkem: 12 zápasů/0 gólů
  Za Slavii: 9 zápasů/0 gólů
  Za Česko: 3 zápasy/0 gólů

  Radost Tomáše Holeše po gólu v nastavení čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu Radost Tomáše Holeše po gólu v nastavení čtvrtfinále Evropské ligy proti ArsenaluFoto Profimedia.cz

 • Taras Kačaraba

  Ze srazu ukrajinské reprezentace přijel nachlazený a měl teplotu, proto nebyl v neděli v nominaci. Podle slov kouče Trpišovského by měl být na čtvrteční zápas KL připraven. V této sezoně si užívá solidní vytížení, takže pokud bude zcela fit, má dobrou šanci hrát. Během angažmá ve Slavii se lepší, je důrazný, získává větší herní jistotu. Se slávistickým herním stylem se ale pořád sžívá.

  Bilance v této sezoně
  Celkem: 7 zápasů/1 gól
  Za Slavii: 6 zápasů/1 gól
  Za Ukrajinu: 1 zápasů/0 gólů

  Taras Kačaraba během půlročního hostování ve Slavii Taras Kačaraba během půlročního hostování ve SlaviiFoto Profimedia.cz

 • Aiham Ousou

  Pro zápas se Slováckem chyběl kvůli lehčímu zranění, které si přivezl ze srazu švédské jednadvacítky. Ve Slavii je zatím neprověřený, za áčko odehrál jen jeden poločas, neměl možnost výrazně ukázat své přednosti. Jeho nasazení je krajním řešením. Pokud by ve čtvrtek naskočil v základní sestavě, bylo by to velké překvapení.

  Bilance v této sezoně
  Celkem: 2 zápasy/0 gólů
  Za Slavii: 1 zápas/0 gólů
  Za Švédsko U21: 1 zápas/0 gólů

  Slávistická posila Aiham Ousou Slávistická posila Aiham OusouFoto Twitter/slaviaofficial

  SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

  Góly

  Domácí: 18. Bah, 84. Kuchta, 88. Schranz

  Hosté: 70. Behrens

  Sestavy

  Domácí: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba (53. Takács), Oscar – Traoré (82. Krmenčík) – Ekpai, Lingr (69. Stanciu), Ševčík, Masopust (69. Schranz) – Tecl (C) (53. Kuchta).

  Hosté: Luthe – Friedrich, Knoche, Jaeckel – Trimmel (C), Öztunali (59. Becker), R. Khedira (59. Prömel), Haraguči, Puchacz (76. Ryerson) – M. Kruse (59. Voglsammer), Awoniyi (59. Behrens).

  Náhradníci

  Domácí: Bořil, Samek, Stanciu, Olayinka, Kuchta, Schranz, Krmenčík, Takács, Fülöp, Sirotník, Obadal

  Hosté: Rönnow, Baumgartl, Giesselmann, Ryerson, Voglsammer, Behrens, Prömel, Teuchert, Dehl, Becker, Petzsch

  Karty

  Domácí: Ekpai, Traoré, Stanciu

  Hosté: Jaeckel, Awoniyi, Jaeckel

  Rozhodčí

  Verissimo – Teixeira, Mota – Narciso (všichni POR)

  Stadion

  Eden Aréna, Praha-Vršovice

  Návštěva

  15 286 diváků

  Z V R P Skóre B

Vstoupit do diskuse
4
Články odjinud


Články odjinud