24. listopadu 2021 • 11:00

Tvrdíka štve, že ve Skotsku neuzavřeli kauzu Kúdela. Rangers nabízí smír

Autor: šf
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Zbytečný hněv Karviné, tvrdí KR. Červená karta i přímý kop posouzeny správně
iSport podcast: Pelta byl na hraně lobbingu a klientelismu. Může být odvolání úspěšné?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Táhne se to a nebere konce. Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík je rozladěn tím, že ve Skotsku stále nebylo uzavřeno trestní řízení se stoperem Ondřejem Kúdelou, obviněným z rasismu v utkání Evropské ligy na stadionu Rangers. Na druhé straně se na klub obrací s nabídkou společného postupu v boji proti rasové nesnášenlivosti.Ač od utkání uběhlo už osm měsíců, Kúdela ještě nebyl vyslechnut. Podle Tvrdíka jsou přitom obránce i klub připraveni maximálně spolupracovat. „Celou dobu nabízíme, že hráč i všichni účastníci incidentu jsou k dispozici. Poslali jsme do Skotska výpovědi ověřené našimi i britskými advokáty,“ uvedl Tvrdík ve streamu fanouškovské odbočky AREA 114.

Sám prý rovněž intervenoval u skotského státního zástupce a obrátil se na české ministerstvo spravedlnosti i ministra zahraničí, aby zkusili prostřednictvím nové velvyslankyně ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska Marie Chatardové požádat o uzavření případu.

„Už to není normální, spravedlivý, ale zpolitizovaný proces. Ondra je obětí nějaké kultury, která se šíří západní Evropou. My i při respektování jejích základních principů, které lze pochopit, máme jiný civilizační standard a prostě tomu nerozumíme,“ popsal Tvrdík svůj dojem.

Špatný pocit pak má i z (ne)projednávání kauzy u Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS). „Nejsme rasisti a kategoricky to odmítáme,“ zdůraznil.

Tvrdík nabízí Rangers spolupráci a požádal o pomoci i Chatardovou, která měla v programu setkání se skotskou premiérkou a navštíví i zápas Rangers - Sparta. Slavia ji vybavila podklady i dopisem pro vedení ostrovního klubu.

„Bude gestem dobré vůle. Chceme nabídnout Rangers řadu iniciativ, jak obnovit spolupráci, usmířit se, začít se spolu bavit o fotbale. Podáváme ruku,“ prohlásil Tvrdík.

Cena fair play za podporu Kamary?

Gesto na podporu záložníka Rangers Glenna Kamary od bývalého kapitána Celtiku Scotta Browna nominovala FIFA na ocenění fair play za letošní rok. Brown před březnovým zápasem úhlavních glasgowských rivalů podpořil finského záložníka krátce po konfliktu se slávistou Ondřejem Kúdelou. Brown během rozcvičky došel na polovinu soupeře, kde Kamarovi podal ruku, obejmul ho a krátce s ním pohovořil.

Slavia - Feyenoord v TV: kdo vysílá zápas Konferenční ligy živě? >>>

Skupina E

Z V R P Skóre B
1. Feyenoord 5 3 2 0 9:5 11
2. Slavia 5 2 1 2 7:6 7
3. Union Berlin 5 2 0 3 7:8 6
4. Maccabi 5 1 1 3 1:5 4

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud