Čech po střetnutí s kamarádem: Hübschman si nějak dovoloval | iSport.cz
24. října 2012 • 11:46

Čech po střetnutí s kamarádem: Hübschman si nějak dovoloval

Autor: pj, ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jejich první zápas, ve kterém nastoupili proti sobě, vyzněl lépe pro Tomáše Hübschmana. Ačkoliv kamaráda Petra Čecha gólem nepřelstil, a šance měl (!), jeho Šachtar Doněck zvítězil 2:1. "Porážka mě hodně mrzí," řekl český gólman pro svůj web.Byla to obrovská tutovka. Kdyby ji Hübschman proměnil, Šachtaru by pojistil vítězství o něco dříve. Čech se však vytáhl a reflexivním skokem k tyči vyrazil balon na roh. Fotbalová paráda!

Tomáš Hübschman stíhá OscaraTomáš Hübschman stíhá OscaraFoto EPA

Očima Tomáše Hübschmana:

"Chelsea si myslela, že by tady mohla získat body, ale to se jim nepovedlo. Ano, trochu jsme ztratili nervy, když v závěru skórovali, ale zasloužili jsme si vyhrát. Měli jsme v utkání navrch, vytvořili jsme si více jasných šancí.

Stále si ale nemyslím, že bychom byli už v další fázi. Zatím jsme odehráli jen tři zápasy a každý je strašně těžký. Ještě není nic rozhodnutého.

Hned v dalším kole na hřišti Chelsea nás čeká další náročný zápas. Pokud chtějí postoupit, potřebují z dalšího utkání získat body. Je jasné, že budou hrát útočněji než tady u nás. Věřím ale, že zvládneme i odvetu."

"Tomáš byl hodně blízko, možná míč ideálně netrefil a já ještě stačil zareagovat a skočit," řekl Čech na svých stránkách.

VIDEO: Podívejte se souboj Čech vs. Hübschman zde »

"Petr předvedl naprosto skvělý zákrok," chválí Hübschman a lituje svých šancí. V závěru zápasu měl totiž ještě jednu, jenže míč prolétl těsně vedle tyče. 

"Po zápase jsem mu v žertu říkal, že si moc dovoloval, ale víc radosti měl samozřejmě on. Vyměnili jsme si spolu dres a doufám, že po odvetě v Londýně budu zase spokojenější já," pokračuje Čech.

Chelsea prohrála v Doněcku 1:2. Ukrajinský klub byl od první minuty aktivnější a nebezpečný. Vedení se ujal hned ve třetí minutě. Druhý gól přidal po přestávce Fernandinho. V obou případech byl Čech bez šance.

"Začali jsme špatně. Vedoucí branka dala ráz celému utkání. Mají výbor tým na protiútoky a my jim dali možnost, aby tak hráli. Šachtar podal velmi dobrý výkon a zaslouženě vyhrál," hodnotí reprezentační gólman, který po zápase sklidil za svůj výkon pozitivní kritiku. Na jeho branku šlo totiž celkem SEDMNÁCT střel.

„Aspoň jsme si vyzkoušeli, co nás čeká v neděli v lize s Manchesterem United. Oni hrají taky na brejky a tohle může sloužit jako dobrá příprava, abychom podobné chyby neudělali podruhé,“ myslí si Čech a věří, že v odvetě na Stamford Bridge Šachtar pojede domů s prázdnou.

"Tahle porážka mě hodně mrzí. Zbytečně jsme si všechno zkomplikovali. Naštěstí Juventus jen remizoval v Dánsku a my i přes prohru zůstáváme na druhém místě. Šachtar nám o tři body odskočil, ale v dalším kole je máme doma, tak jim to můžeme vrátit," dodal Čech.

Tomáš Hübschman spolehlivě uhlídal Fernanda Torrese. Španělský útočník se v zápase střelecky neprosadil.
Tomáš Hübschman spolehlivě uhlídal Fernanda Torrese. Španělský útočník se v zápase střelecky neprosadil.

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud