V Římě řádí angličti fanoušci! | iSport.cz
27. května 2009 • 16:27

V Římě řádí angličti fanoušci!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Italští policisté dohlíží na pořádek v Římě...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani rozsáhlá bezpečnostní opatření, která v Římě doprovázejí dnešní finále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Manchesterem United, nezabránila krvavým násilnostem mezi fotbalovými příznivci.Již dva anglicky hovořící lidé museli být hospitalizováni, poté co je napadli místní chuligáni. Dalších osm fanoušků bylo zatčeno. Oznámila to římská policie.

K prvnímu útoku došlo v noci, kdy třiadvacetiletého amerického turistu napadla před hotelem čtveřice římských mladíků a pobodala ho na stehně. Podle policejního vyšetřování ho kvůli angličtině považovali za britského fanouška.

Policie našla mladíka zakrváceného na ulici a odvezla ho do nemocnice. Pachatelé již prý byli dopadeni. V ranních hodinách pak už skutečného anglického příznivce Manchesteru někdo udeřil lahví do hlavy.

Podle zpráv italských médií dochází po celém městě k menším potyčkám mezi příznivci Manchesteru a římskými fanoušky, mezi kterými panuje napětí od roku 2007.

Tehdy během dvojutkání Ligy mistrů mezi United a římským AS došlo při nepokojích k několika bodným zraněním. Policie musela rovněž zadržet osm fanoušků.

Dva Britové byli zatčeni, když pod vlivem alkoholu napadli zasahujícího policistu, další dva Britové doplatili na to, že účet v restauraci platili falešnými bankovkami.

Po celém Římě je zakázán prodej alkoholických, přesto podle italských médií přibývá v centru města podnapilých osob.

Italský deník La Repubblica již v ranních hodinách informoval, že bary i obchody nařízení často nedodržují a alkohol nadále prodávají.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud