5. srpna 2009 • 15:16

Chovanec: Berger nebyl ve formě

Autor: rek, spo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, Letenští se vyhrabali z nejhoršího
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

S nadějemi na Ligu mistrů je konec. A podle sparťanského kouče Jozefa Chovance za to může hra záložní řady, která v odvetě selhala. A to včetně kapitána Patrika Bergera, který měl týmu při absenci stopera Řepky dodat potřebné zkušenosti. Jenže to se nestalo.„Tomáš nám hodně chyběl,“ litoval Chovanec. „Už jen jeho přítomnost na hřišti budí u soupeře velký respekt.“

Skutečně jste do poslední chvíle věřili, že Tomáš Řepka nastoupí? Nebo jste věděli, že mu to zdravotní stav nedovolí a jen jste to z taktických důvodů neprozrazovali před soupeřem?
"Nedělali jsme žádné triky. Snažili jsme se udělat maximum pro to, aby Tomáš mohl nastoupit. To úsilí bylo z naší i jeho strany velké. Jenže v takových případech musíte brát vždycky na zřetel i zdraví toho samotného hráče. Bylo by velké riziko posílat ho do zápasu v tom stavu."

Jak na vás působil Niklas Hoheneder, který místo Řepky nastoupil?
"Nemůžu říct, že by v tom utkání podal nějak špatný výkon. Cissé dělal problémy spíš krajním bekům."

V čem podle vás Řepka chyběl na hřišti nejvíc?
"V řízení hry, tam jsme měli problém. V tak bouřlivém prostředí, jaké bylo v Aténách, těžko udílíte pokyny hráčům. Potebujete mít na hřišti jiný řídící prvek."

Zklamaná Sparta. Berger a Prudnikov.Foto Michal Beránek SPORT


Napadlo vás třeba u prvního nebo druhého obdrženého gólu, že s Řepkou v sestavě by ho soupeř nedal?

"Stačí si vzít první branku. Tu jsme inkasovali ze standardní situace a ty jsme v prvním vzájemném zápase v Praze zvládli. Navíc si myslím, že by s Řepkou na hřišti k té standardce vůbec nedošlo. Tomáš by tu situaci u postranní čáry odehrál zkušeněji než Niklas."

Jak jste prožíval šanci Kaloudy v závěru? Kdyby dal gól, mohli jste slavit postup vy?
"Já jsem to viděl špatně, protože jsme stáli daleko. Takže už jsme měli ruce nahoře, ale ono to zkresluje."

Jak byste zhodnotil hru zálohy?
"Tak z její strany to nebyl povedený zápas. U takového hráče jako je Patrik Berger čekáte, že zpřesní a zkvalitní hru. Nebyl v té formě stejně jako jeho další kolegové na hřišti. Třeba Luboš Hušek se do hry vůbec nezapojil, pouze kryl prostory. Kamil Vacek měl spoustu ztrát a nevynucených chyb. Záložní řady jsou plíce mužstva a často rozhodují zápasy. Ale té naší se nedařilo."

Nenapadlo vás vzhledem k dlouhodobé absenci Holendy zařadit do kádru Libora Doška, který se zatím stále připravuje individuálně?

"Ještě není v takové kondici, aby nám pomohl."

Ale Sparta ze čtyř soutěžních utkáních třikrát nedokázala skórovat. Nestraší vás trochu tahle bilance?
"Mám za sebou pouze dva ligové zápasy. Ale snažíme se i v tomhle směru zlepšit, to jsme také proklamovali už po konci minulé sezony."

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud