Litteri podepsal Slavii | iSport.cz
25. července 2008 • 19:55

Litteri podepsal Slavii

Autor: Horst Strnad
Gianluca Litteri
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odpoledne nasedl Gianluca Litteri v Římě do letadla, před pátou hodinou už se Slavií podepsal roční smlouvu. V týmu českého mistra bude hráč Interu Milán rok hostovat.„To je úplne nový, žejo?“ obdivoval mladý Ital stadion v Edenu krátce po šesté hodině večerní. Nejprve se ubytoval v hotelu a pak si šel v doprovodu Tijani Belaida, svého dobrého známého z Interu, prohlédnout areál.

Vyfotil se před fanshopem a když vstoupil do ochozů, na chvíli se zastavil, rozhlížel se, a obdivoval své nové působiště.

„Nekoukej a pojď na trávu,“ postrkoval ho Belaid. „Tak podívej. Tady stál balón, já ho poslal přes zeď do brány. Přesně jak jsem chtěl. Byl to první gól na tomhle stadionu a my slavili titul,“ popisoval Belaid, jak rozvlnil síť v posledním utkání uplynulé sezony.

„Jsem příjemně překvapený. V Praze jsem poprvé a zatím se mi tu líbí. Ten stadion je moc hezký,“ soukal ze sebe dvacetiletý útočník prostřednictvím tlumočníka Belaida. „Kolik sem chodí lidí? Pořád plno?“ ptal se mluvčího Ondřeje Zlámala.

Když se dozvěděl, že Slavia má asi deset tisíc permanentkářů a čeká návštěvy mezi patnácti tisíci diváky a zcela vyprodanou kapacitou, uznale pokýval hlavou.

Trenéra Jarolíma zaujal svou dravostí, technikou a koncovkou. Proto jej kouč do týmu chtěl. „Abych nešel do neznámého prostředí, tak jsem si posledních pár dní prohlížel stránky Slavie. A už vím, že největší rival je Sparta,“ pochlubil se Litteri znalostí místních reálií.

„Hele koukej,“ ukazoval Belaid kamarádovi místa, kde sídlí červenobílý kotel. „Tady jsou naši fandové. A po každém zápase je děkovačka. To se naučíš. To bude v pohodě,“ zasvěcoval Tijani kamaráda do tajů sešívaných specifik.

V sobotu se Gianluca Litteri zapojí do přípravy s mužstvem.

Témata:  sport, fotbal, první, Slavia, litteri

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud