9. března 2010 • 12:07

Pro šlágr kola chyběl přenosový vůz...

Autor:
Reklama
Šlágr kola diváci neviděli.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velmi atraktivní podívanou nabídl nedělní duel mezi Ostravou a Jabloncem. Viděli ji však jen diváci, kteří byli přítomni na vítkovickém stadionu. Ti televizní měli smůlu. A to i přesto, že Česká televize měla původně v plánu toto utkání vysílat. Ještě před startem jara však úmysl přehodnotila a zařadila do vysílání zápas Slavie s Českými Budějovicemi. Proč?Už dopředu bylo jasné, že klání Baníku s Jabloncem bude nejzajímavějším zápasem ze všech utkání 18. kola. Česká televize ale nakonec upřednostnila sobotní duel Příbrami s Mladou Boleslaví, který se shodou okolností vůbec neodehrál, a pondělní zápas Slavie s Českými Budějovicemi. Prý proto, že v Ostravě neměla k dispozici přenosový vůz.

„Mohu potvrdit, že Česká televize měla původně v plánu zápas Ostravy s Jabloncem vysílat, a to v pondělním termínu,“ řekl Sportu Ladislav Šticha, tiskový mluvčí České televize.

„Ještě před začátkem jarní části sezony jsme ale byli nuceni udělat změnu. Ukázalo se, že v Ostravě nebudeme mít k dispozici přenosový vůz, který bude – a také byl – ve stejném termínu využit pro jiné natáčení,“ dodal Šticha.

„Tuto informaci nám tlumočil fotbalový svaz, my jsme ji akceptovali. Více jsme se důvody, proč se náš zápas s Jabloncem nevysílá, nezabývali,“ prohlásil Tomáš Trucha, předseda představenstva Baníku Ostrava.

V zákulisí českého fotbalu se ale stále častěji šušká o tom, že některé kluby nejsou nadšeny z toho, že jejich zápasy snímají televizní kamery. Ty totiž mnohdy dokáží velmi detailně rozpoznat omyly rozhodčích. A že některé kluby se snaží uplatnit svůj vliv i směrem k České televizi.

Také v souvislosti s utkáním Baníku s Jabloncem se začaly šířit spekulace o tom, že za zrušením plánovaného přenosu lze najít aktivitu severočeského klubu. Šticha však něco takového absolutně odmítá.

„Můžu vás jednoznačně ubezpečit, že žádný z českých klubů nemá takovou moc, aby dokázal jakýmkoliv způsobem ovlivnit rozhodnutí České televize, který zápas vysílat a který nikoliv,“ prohlásil tiskový mluvčí ČT.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, přenos
 Klasická verze
Mobilní verze