Platil hrozil rezignací. Byl proti Natlandu! | iSport.cz
4. května 2011 • 11:40

Platil hrozil rezignací. Byl proti Natlandu!

Autor: Aleš Roll, spo
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Fotbalista Švancara v pořadu TIKI TAKA: žádost o ruku přímo před kamerami
VŠECHNA VIDEA ZDE

To je rušno! Pražská Slavia by dnes měla představit společnost, která jí pomůže. Velmi pravděpodobně půjde o investiční a finanční společnost Natland Group, od níž ovšem vedou nitky k současným majitelům červenobílých.
A včera? Generální ředitel klubu Miroslav Platil prý hrozil rezignací, měl totiž připraveného jiného koně.Slavia je na rozcestí. Den D je tady. Jasný důvod k jásotu ale není. V klubu to vře. Kvůli stále se zhoršující finanční situaci prý existuje také riziko, že čtvrteční pohárový duel s Olomoucí se neuskuteční. Všichni se upínají k dnešní tiskové konferenci.

„O řešení naší situace budeme informovat na tiskové konferenci ve středu,“ pravil již v pondělí Antonín Franc, člen představenstva, který o sobě říká, že drží červenobílé akcie.

Tiskovka? Slavia zatím žádnou nesvolala
Antonín Franc, údajný majitel Slavie, ve středu ujistil předsedu ČMFS Ivana Haška, že na středeční tiskové konferenci řekne, jak se situace kolem nového majitele klubu vyvíjí.

Jenže do středeční dvanácté hodiny Slavia zatím žádnou tiskovku nesvolala a novinářům pozvánky nerozeslala.

"Dnes by se ale opravdu mělo všechno objasnit. Je otázkou, zda budeme veřejnost informovat na tiskové konferenci, nebo prostřednictvím tiskové zprávy," uvedl mluvčí Natlandu Rostislav Starý. A Slavia? Ta mlčí.
"Majitel" Slavie Franc jednal s Haškem"Majitel" Slavie Franc jednal s HaškemFoto  fotbal.cz

Účast na ní přiznal i Natland Group. „Ano, budeme tam,“ odpověděl stručně tiskový mluvčí této firmy Rostislav Starý.

Jen ze Slavie na ní možná nikdo nebude. Generální ředitel klubu Miroslav Platil byl totiž včera jednou nohou na odchodu. Dopoledne o tom údajně jednal, zřejmě s Francem. Ten mu totiž patrně zcela zkřížil plány.

Podle zdrojů deníku Sport totiž Platil vyjednával na jiné linii. Prý to nebyl ani Viamont, ani PPF, o nichž se také spekulovalo. Každopádně Platil měl údajně vše připravené k podpisu, o víkendu prý dokonce vyjednával v Anglii s ENIC, bývalým majoritním vlastníkem, o způsobu úhrady dluhu ve výši víc než 100 milionů korun.

Jenže mezitím už po své ose jednal Franc. Pravděpodobně nastrčená figurka kontroverzního podnikatele Petra Sisáka, který podle všeho klub stále vlastní. A Franc přihrál Slavii někomu jinému. Společnosti Natland Group, od níž některé stopy vedou právě k současnému majiteli.

V Platilovi to zřejmě bouchlo. V jednu chvíli to vypadalo, že podá výpověď. „Kdybych došel k poznání, že to jde špatným směrem, nebo bych zjistil, že to není korektní, skončím,“ řekl Sportu v minulém týdnu.

Svou rezignaci si Platil nakonec rozmyslel. V klubu zůstává, ovšem je otázkou, zda se vůbec na slibované tiskové konferenci objeví. Evidentně je totiž proti tomu, aby do klubu investovala právě společnost Natland Group.

Podle informací Sportu je možné, že ze Slavie nebude na tiskovce přítomen vůbec nikdo. Snad jen Franc, který Natland Group přivedl, jenže ten se zase na veřejnosti neukazuje. Slavia dosud mlčela, generální ředitel Platil nezvedá telefon.

Miroslav Platil
Miroslav Platil

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud