Kdo zastaví Kweukeho? Sparta - Jablonec 2:1 | iSport.cz
7. srpna 2011 • 21:21

Kdo zastaví Kweukeho? Sparta - Jablonec 2:1

Autor: kub
Kozákovy minely. Sparťanský kapitán se dostává do tutovek, zatím se ale gólově trápí Kozákovy minely. Sparťanský kapitán se dostává do tutovek, zatím se ale gólově trápí
Rytíři poprvé vyjeli na led před extraligovou sezonou. Jágr chyběl Rytíři poprvé vyjeli na led před extraligovou sezonou. Jágr chyběl

Rébus, jak eliminovat sparťanskou mašinu na góly, hráči Jablonce nevyřešili. Leonard Kweuke se trefil i ve čtvrtém soutěžním zápase nové sezony a měl výrazný podíl na cenné výhře, která drží jeho tým na čele tabulky.

„Až bude u balonu Kweuke, musíme bít na poplach,“ prohlásil před šlágrem druhého kola jablonecký gólman Michal Špit.

Marně. Letenskými ochozy opět rezonoval pro soupeře zlověstný chorál: „Léo, Léo, Léo.“

To se v jedenácté minutě Libor Sionko báječnou fintou zbavil ve vápně Víta Beneše a Leonard Kweuke zatloukl jeho centr pohodlným volejem do sítě. První trefa kamerunského bijce přitom klidně mohla být už korunovací jeho hattricku.

Ještě neuběhla ani první minuta a Kweuke práskl do míče kousek za pokutovým územím. Jeho střelu ještě tečoval Beneš a Špit měl co dělat, aby míč vytlačil na roh.

Přesně o šedesát vteřin později měl Kweuke nabito opět, ale zblízka svou hlavičku do sítě nenacpal. Nicméně ve velmi krátké době potvrdil Špitova slova o tom, že brance soupeře dokáže být nebezpečný mnoha způsoby.

Kweuke navíc nejen góly střílí, ale i připravuje, což prokázal ve třicáté minutě. Vtipnou přihrávkou uvolnil do šance Sionka, který kombinaci vyšperkoval ideální pobídkou pro Marka Matějovského. Sparťanský dispečer neměl problém umístit míč přesně k tyči – 2:0! V hokeji by se za to Kweukemu počítala druhá asistence…

V tu chvíli měla Sparta zápas jasně ve své moci a o jejím vítězství nebyl vůbec důvod pochybovat.

Tomáš Řepka a Karel Piták (vpravo) se kryjí před míčem.
Naštěstí pro hosty nemínil Kweukeho řádění nečinně přihlížet jejich elitní kanonýr – David Lafata. Nejlepší střelec uplynulého ligového ročníku využil toho, že Tomáš Řepka nedoskočil na báječný centr Jana Kovaříka a ještě do přestávky vrátil utkání náboj. V závěru utkání mohl Lafata dokonce vyrovnat, jenže ve své druhé vyložené šanci selhal.

Ale popořádku. Ve druhém poločase měl s Kweukem tu čest častěji druhý z jabloneckých stoperů, Petr Pavlík. A zřejmě už hodně dlouho se zkušeným borcem někdo tak necvičil. Tu jabloneckého kapitána Kweuke v tísni potupil drzou kličku, tu ho v drsném souboji zahodil jak zmuchlaný papír a upaloval na bránu.

Po jednom z dalších ostrých střetů s černým obrem zůstal Pavlík ležet na zemi a s tváří zabořenou do trávy se kroutil bolestí. Trvalo několik minut, než ho lékař uschopnil. Pavlík je ostrý chlapík, ale v tu chvíli vypadal jako dobitý boxer, kterému se zpět do ringu už ani nechce.

Závěrečný hvizd byl pro něj spíš než koncem nadějí na cennou remízu vysvobozením.

Sparta Praha - Baumit Jablonec 2:1 (2:1)
Branky: 11. Kweuke, 30. Matějovský - 34. Lafata. Rozhodčí: Královec - Gallo, Marek. ŽK: Hušek - Loučka, Lafata, Beneš. Diváci: 9913.
Sparta: Blažek - Vidlička, Zápotočný, Řepka, Pamič - Hušek - Sionko (86. Kadlec), Matějovský, Vacek, Juhar (67. Podaný) - Kweuke. Trenér: Chovanec.
Jablonec: Špit - Štochl, Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (79. Třešňák), Loučka, Vaněk, Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.