Jan Podroužek
7. srpna 2013 • 19:16

Pelta řešil koeficient: Škoda výpadku Sparty, měla postoupit

Reklama
Předsedu FAČR Miroslava Peltu zajímal před odletem do Norska více než Jablonec koeficient českých klubů
TOP VIDEA
SE SIMONOU... a Radkem Dudou: Jágr nastoupí za Zlín. Růža mě chlebem a solí nevítal. A kde jsou nejhezčí fanynky? SE SIMONOU... a Radkem Dudou: Jágr nastoupí za Zlín. Růža mě chlebem a solí nevítal. A kde jsou nejhezčí fanynky?
KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba? KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba?
VŠECHNA VIDEA ZDE

ZPRAVODAJSTVÍ Z DRAMMENU – Na jazyku měl pořád koeficient. Hlavně to řešil předseda FAČR a majitel Jablonce Miroslav Pelta, když dopoledne dorazil ke třetímu terminálu ruzyňského letiště. Ani tak nevzývá postup svého klubu přes norský Strömsgodset do 4. předkola Evropské ligy, jako spíš dobytí klíčové patnácté příčky v pořadí zemí. Pak by Češi posílali do kvalifikace o Ligu mistrů dva celky.„Chci být přínosný pro koeficient českých klubů,“ přeje si Pelta, který sebou na odvetu do Drammenu vzal i syna s jeho kamarádem. „Jen škoda Sparty, to byl velký výpadek. Počítal jsem, že postoupí, protože umí jít v pohárech daleko. Zatím výkonnost prokazuje hlavně Plzeň. Liberec a Jablonec jsou menší mužstva, ale moc si přejeme, aby postupovala, aby pomohla českému fotbalu,“ tvrdí.

Z jablonecké odvety v Norsku ani podle svých slov není tolik nervózní, jako když působil v pozici generálního ředitele na Spartě. „Hráli jsme pravidelně kvalifikaci Ligy mistrů, jednalo se tam o vysoké příjmy ve stovkách milionů. Tady, i kdybychom postoupili do play off Evropské ligy, to takové peníze nejsou. Člověk je víc v klidu,“ vykládá Pelta.

Sestavu na odvetu už prý zná, jen záleží na tom, jak se při večerním tréninku ukážou hráči, kteří momentálně laborují se zraněním. Jde o stopera Marka Kyselu, který před pár dny doléčil virózu a o Pavla Eliáše a Filipa Nováka, které trápí svalové problémy. „Bude se o ní rozhodovat do poslední chvíle,“ je si jistý předseda.


 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze