Příbram zaskončila ligu vítězstvím 3:1 nad Mladou Boleslaví | iSport.cz

Příbram zaskončila ligu vítězstvím 3:1 nad Mladou Boleslaví

0
Příbram si přispala na závěr ligy cenné vítězství 3:1 nad Mladou Boleslaví
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo

Fotbalisté Příbrami i v posledním ligovém kole potvrdili jarní domácí formu, když porazili třetí tým tabulky Mladou Boleslav 3:1 góly Zápotočného, Stratila a Danoského. Hosté jen snižovali Šultesem. Příbram tak doma z posledních 11 ligových duelů prohrála jen se Spartou, naopak venku byla nejhorším týmem ligy.

Na středočeském derby bylo až příliš znát, že ani jednomu z týmů už v lize o nic nejde. Boleslav celý první poločas prospala a střed její obrany byl propustný podobně jako koryto řeky při povodních. Jen Stratil běžel třikrát sám na brankáře Hankiče, ani jednou ho ale nepřekonal.

Příbram přesto snadno získala dvougólový náskok. Poprvé jí pomohla standardní situace, po centru z rohového kopu umístil hlavou míč do sítě Zápotočný. A pak se dočkal i Stratil, když se mu nedařilo z nájezdů, napřáhl k přesné ráně za pokutovým územím.

Hosté: 66. Šultes

Domácí: Hruška (C) – Jugas, Zápotočný, Hájovský, Mišůn – Zeman (65. Danoski), Mareš (70. Volešák), Pilík (86. Pleško), Kraut, Stratil – Krbeček.

Hosté: Hankič – Kúdela (36. Vraštil), Dosoudil (C), Rosa, Bořil – Zahustel, Ščuk (64. Fousek), Magera, Koreš (46. Šultes), Štohanzl – Nešpor.

Domácí: Rondzik, Pleško, Divíšek, Tarczal, Aziz, Danoski, Volešák

Hosté: Diviš, Vraštil, Mehanovič, Fousek, Eliáš, Bartl, Šultes

Domácí: Zeman

Hosté: Bořil, Nešpor, Magera

M. Paták – L. Zeman, L. Ratajová

Startip aréna, Příbram, Česká republika

Boleslavský kouč Jarolím reagoval na špatnou hru obrany brzkým střídáním stopera Kúdely.

Po přestávce se hosté přece jen zlepšili, v jejich kabině zřejmě padla slova důrazné domluvy. Šance však nepřicházely. Až v 67. minutě uvolnil Štohanzl pěkným pasem Šultese, ten si prostrčil balon mezi obránci a přehodil vybíhajícího Hrušku. Pro Boleslav to byl první gól po 305 minutách.

Žádná boleslavská jízda za vyrovnáním však nepřišla. Naopak Příbram po příchodu Danoského z lavičky dominovala. Danoski byl při chuti, troufal si na drzé kousky a po jednom z nich ještě zvýšil náskok Příbrami, když se krásně uvolnil a napálil míč pod břevno.

30. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 3:1 (2:0)
Branky: 28. Zápotočný, 36. Stratil, 84. Danoski - 67. Šultes. Rozhodčí: M. Paták - Zeman, Ratajová. ŽK: Zeman - Bořil, Nešpor, Magera. Diváci: 2182.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Mareš (71. Volešák), Krbeček, T. Pilík (87. Pleško), Zeman (64. Danoski) - Kraut, Stratil. Trenér: Čuhel.
Mladá Boleslav: Hankič - Bořil, Kúdela (37. Vraštil), Dosoudil, Rosa - Ščuk (64. Fousek), Koreš (46. Šultes) - Zahustel, Magera, Štohanzl - Nešpor. Trenér: K. Jarolím.

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.