PRÁSK! Na trefu Robbena odpověděl Tim Cahill parádním gólem

Autor: pod
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

VIDEO | Když dal Arjen Robben vedoucí gól svého týmu proti Austrálii, vypadalo to na další bezstarostnou jízdu Nizozemců. Jenže soupeř byl razantně proti. V podstatě ihned po rozehrávce podnikl rychlý útok, na jehož konci byl veterán Tim Cahill. A jeho zakončení stálo za to. Útočník se opřel do míče z voleje levačkou a nedal brankáři šanci. Holanďané byli ještě dlouho poté opaření.

Hosté: 20. Robben, 58. van Persie, 68. Depay

Domácí: Ryan – McGowan, Wilkinson, Spiranovic, Davidson – Jedinak (C), McKay – Leckie, Bresciano (52. Bozanic), Oar (77. Taggart) – Cahill (70. Halloran).

Hosté: Cillessen – De Vrij, Vlaar, Martins Indi (45+3. Depay) – Janmaat, de Guzmán (78. Wijnaldum), Sneijder, de Jong, Blind – van Persie (C) (87. Lens), Robben.

Domácí: Langerak, Galeković, Franjic, Wright, Milligan, Bozanic, Troisi, Holland, Luongo, Vidošić, Taggart, Halloran

Hosté: Vorm, Krul, Verhaegh, Veltman, Kongolo, Clasie, Fer, Kuijt, Lens, Huntelaar, Wijnaldum, Depay

Domácí: Cahill

Hosté: van Persie

Djamel Haimoudi (Alžír.) – Redouane Achik (Maroko), Abdelhak Etchiali (Alžír.)

Estadio Beira-Rio, Porto Alegre (BRA) - kapacita: 43.394

Kdekdo by čekal, že se Australané složí. Utkání totiž začali dobře, byli dokonce lepším týmem. Jenže pak si jednou nedali dostatečný pozor na rychlého Robbena a ten poslal Nizozemsko do vedení.

Opak byl ale pravdou. Outsider rozehrál míč, ten se dostal k pravému obránci, jenž ho bez velkého přemýšlení poslal do vápna soupeře. O všechno ostatní se již postaral Cahill, který neváhal a z voleje se parádně trefil.

Nizozemci jako by ještě dlouho nevěřili tomu, co se stalo. Trenér Van Gaal na lavičce jen kroutil hlavou, hráči se nemohli dostat do hry. Australané byli po zbytek poločasu lepší a dokonce mohli vést. Cahillův krásný gól ale zůstal v prvním poločase jejich jediným.

V tom druhém se Australané nejdříve dostali senzačně do vedení, pak ale přišla očekávaná nizozemská smršť. Van Persie a spol. zápas rychle otočili a nakonec vyhráli 3:2. Cahillova trefa přesto zůstane dlouho v paměti fanoušků.