26. června 2014 • 20:30

Autor: pod
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Cristiano Ronaldo sice do osmifinále mistrovství světa svůj tým nedotáhl, přesto úplně na suchu nakonec nezůstal. Dlouho kritizovaný Portugalec zařídil v posledním zápase ve skupině výhru proti Ghaně, když míč napálil pohotově do sítě z hranice penalty. Jeho zásah alespoň vytáhl Portugalce ze dna tabulky a možná podržel na lavičce trenéra Benta.

Hosté: 57. Gyan

Domácí: Beto (89. Eduardo) – João Pereira (61. Varela), Pepe, Alves, Veloso – Moutinho, William, Amorim – Nani, Éder (69. Vieirinha), Ronaldo (C).

Hosté: Dauda – Afful, Boye, Mensah, Asamoah – Atsu, Rabiu (76. Afriyie), Badu, A. Ayew (82. Wakaso) – Waris (71. J. Ayew), Gyan (C).

Domácí: Eduardo, Patrício, Costa, Neto, Almeida, Vieirinha, Meireles, Almeida, Varela, Rafa

Hosté: Adams, Kwarasey, Inkoom, Opare, Sumaila, Essien, Afriyie, Adomah, Wakaso, Ayew

Domácí: Moutinho

Hosté: Afful, Waris, J. Ayew

Nawaf Shukralla – Yaser Tulefat, Ebrahim Saleh

Estádio Nacional de Brasília

Portugalci měli před zápasem s Ghanou už jen teoretickou šanci na postup. Kromě výhry Německa potřebovali porazit svého soupeře vysokým rozdílem. Zázrak se však nekonal.

Po vlastním gólu Ghany šli sice do vedení, o to ovšem ve druhém poločase přišli. V tu chvíli byl blíže postupu africký tým. Jejich naděje ale utnul ten nejpovolanější - kanonýr Ronaldo.

Útočník Portugalska prolomil smůlu v 80. minutě, když si chytře počíhal na vyražený míč brankáře a levačkou ho s přehledem napálil do sítě. Výhra 2:1 sice Ronaldovi a spol. nestačila, oficiálně nejlepší hráč světa se ale alespoň stylově rozloučil.