15. července 2014 • 09:51

Blatter: Diplomaticky, nebo pravdu? Cena pro Messiho mě zaskočila

Autor: ,
Reklama
Nejlepší hráč MS? Ocenění Messiho zaskočilo i šéfa FIFA Blattera
TOP VIDEA
Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka
5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci 5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Udělení Zlatého míče Argentinci Lionelovi Messimu dál vyvolává diskuse. Volba překvapila i předsedu FIFA Seppa Blattera i Messiho slavného předchůdce Diega Maradonu, který byl vyhlášen nejlepším hráčem na MS v roce 1986."Chcete pravdivou, nebo diplomatickou odpověď?" reagoval na otázku novinářů Sepp Blatter a pokračoval: "O.K., tak pravdu. Byl jsem sám trochu překvapen, když jsem viděl, že si jde Messi pro cenu. Ale podívejte se na jeho góly v základní skupině. Byly rozhodující."

Maradona byl ve své televizní show přímočařejší. "Viděl jsem, jak se mu pro tu trofej nechce. Nezasloužil si ji, bylo to nefér," řekl někdejší argentinský idol.

On sám by prý dal trofej Kolumbijci Jamesi Rodríguezovi. Dodal, že volba byla marketingovým tahem, v narážce na to, že Messi je hlavní tváří firmy Adidas a udělená cena je nazvaná "Adidas Zlatý míč".

Argentinského útočníka zvolila technická studijní skupina FIFA, ve které působí třeba bývalý kouč Liverpoolu Gérard Houllier. Mluvčí asociace ale nevyloučil, že se hlasovací postup změní. Dříve se na výběru nejlepšího hráče MS podílela i média.

Témata:  ocenění, Sport, fotbal, svět
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze