VIDEO: Podívejte se na momenty z EURA, na které se nezapomene | iSport.cz
Michal Petrák
3. července 2012 • 04:57

VIDEO: Podívejte se na momenty z EURA, na které se nezapomene

TOP VIDEA
Bucha, Jeřábek, Hašek. Kdo další se vyváže z profesionální smlouvy?
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítěze už známe – k jeho korunovaci vedla víc než tři týdny dlouhá cesta. EURO 2012 přineslo příběhy, na které si fanoušci vzpomenou pokaždé, když na šampionát pořádaný v Polsku a na Ukrajině pomyslí... Které se zaryjí do paměti nejhlouběji? 1. Panenkovy penalty
První Panenka byl z Itálie >>
Napodobil ho Španěl >>

Jako by fotbalisté chtěli na mistrovství Evropy uctít šampiona z roku 1976 Antonína Panenku – jeho dloubák, i když ne tak dokonalý, použili v penaltových rozstřelech hned dva: Ital Andrea Pirlo ve čtvrtfinále proti Anglii a Španěl Sergio Ramos v semifinále proti Portugalsku. 

2. Španělé bez útočníka

Nula útočníků neznamená nula šancí >> 

Zranění Davida Villy způsobilo, že úřadující mistři světa a Evropy vstoupili do šampionátu bez útočníka na hřišti. Vicente Del Bosque sice posílal na hřiště Fernanda Torrese nabo Álvara Negreda, ovšem ani jeden zápas neodehráli Španělé celý alespoň s jedním hrotem.

Cesc Fabregas slaví vyrovnání v zápase proti ItáliiCesc Fabregas slaví vyrovnání v zápase proti ItáliiFoto Reuters

3. Oběť „skupiny smrti“

Postupují Němci a Portugalci, Nizozemsko je bez bodu a končí >> 
Nizozemci podrželi trenéra. Za krach můžou problémy v týmu, ne on >> 

Bylo jasné, že skupina B přinese aspoň jedno překvapení. Že z ní vypadnou Dánové, s tím se celkem počítalo, ovšem to, že se Nizozemci v čele s ofenzivní hvězdou Arjenem Robbenem rozloučí bez jediného bodu, byl neskutečný šok. Rozklížený tým kouče Berta van Marwijka vůbec nefungoval a trenér po turnaji ve funkci skončil.

Arjen Robben leží zklamaně na trávníku po prohře 1:2 s NěmeckemArjen Robben leží zklamaně na trávníku po prohře 1:2 s NěmeckemFoto EPA

4. Ronaldův smutek

Marný boj hvězdného Ronalda. Místo rozhodnutí pálil na tribunu >>

Portugalci si ho schovávali jako největší zbraň nakonec, ovšem přepočítali se. Na Cristiana Ronalda v penaltovém rozstřelu semifi nále proti Španělsku nedošlo vůbec, a jedna z nejvýraznějších hvězd mistrovství tak jen sledovala, jak selhání dvou spoluhráčů posílá Portugalce domů.

Ronaldo neproměnil další ze střeleckých pokusůRonaldo neproměnil další ze střeleckých pokusůFoto ČTK

5. Balotelliho řádění

Blbotelli, nebo SuperMario? Top 5 výstřelků italského rebela na EURO >>

Výraznějšího hráče byste v Polsku a na Ukrajine nenašli. Mario Balotelli byl originál na hřišti i mimo ně – v prvním utkání laxně zahodil stoprocentní šanci, na tréninku se válel, když ostatní cvičili, ovšem skvělým výkonem pomohl Itálii vyřadit Němce a postoupit do finále.

6. Válka chuligánů

Válka! Poláci málem ukopali Rusa, policie střílela do vzduchu >>

Pochod ruských fanoušků ve Varšavě v den zápasu s Polskem skončil hromadnou rvačkou v ulicích města.

7. Rooneyho „absťák“

Rooney nastoupil a rozhodl! >>

Nucený stop na dva zápasy motivoval anglického útočníka natolik, že se hned po návratu utrhl ze řetězu – a zařídil vítězství nad Ukrajinou.

 

8. Irská party

Španělské běsnění odnesli Irové, kteří na šampionátu končí >>

0:4 a stále zpíváme. Jako nejvěrnější fans se představili Irové – tým podporovali, i když ho rozebíralo Španělsko, a Poznaň na ně vzpomíná s láskou.

9. Socha pro Ševčenka

Zařídil to Ševčenko! Ukrajinský snajpr dvěma góly zničil Švédy >>

Hned v prvním zápase se odepisovaný veterán dočkal potlesku ve stoje – na Olympijském stadionu v Kyjevě zařídil dvěma góly výhru nad Švédskem.

Ševčenko slaví druhou branku v síti ŠvédskaŠevčenko slaví druhou branku v síti ŠvédskaFoto ČTK

10. Česko–polský Woodstock

Fanoušci změnili Wroclaw ve fotbalový festival lásky >> 

To, jak si Poláci ve Wroclawi oblíbili Čechy, bylo neuvěřitelné – naplno se to projevilo, když se fanoušci navzájem objímali ve městě před posledním zápasem skupiny, v němž šlo o vše.

David Limberský a Petr Čech se radují z výhry nad Polskem a postupu do čtvrtfinále mistrovství EvropyDavid Limberský a Petr Čech se radují z výhry nad Polskem a postupu do čtvrtfinále mistrovství EvropyFoto Barbora Reichová (Sport)

11. Hromy a blesky

Divoká bouře nad Doněckem přerušila zápas Francie s Ukrajinou. Pohled na Donbass Arenu bičovanou blesky a provazy vody byl impozantní.

Mistřiii! Kapitán Iker Casillas zvedá pohár pro vítěze EURO
Mistřiii! Kapitán Iker Casillas zvedá pohár pro vítěze EURO

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud