18. listopadu 2015 • 08:45

Ibrahimovic vystřílel EURO a zářil: Ukončil jsem Dánsku kariéru!

Autor: ,
Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic vystřílel své zemi postup na EURO do Francie
TOP VIDEA
Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útočník Zlatan Ibrahimovic v odvetě baráže mistrovství Evropy ukázal, že leckdy odvážná prohlášení umí podložit i činy. V úterním zápase dvěma góly přispěl k remíze 2:2 v Dánsku, která po předchozí výhře 2:1 stačila švédským fotbalistům k postupu na šampionát."Dánové před zápasem říkali, že mi ukončí kariéru, ale místo toho jsem ukončil já ukončil kariéru celé jejich zemi," řekl čtyřiatřicetiletý Ibrahimovic. Hvězda Paris St. Germain totiž před baráží prohlásila, že po turnaji ve Francii nejspíš v národním týmu skončí.

Po odvetě v Kodani se o tom však nechtěl bavit. "Jestli po Euru skončím, bude to osud," uvedl švédský kapitán. "Hodně lidí o mně v poslední době říkalo, že už jsem starý a slabý, ale dneska to tak nevypadalo," dodal Ibrahimovic, který se proti Dánsku prosadil po rohu a z přímého kopu a navázal tak na jednu branku z úvodního duelu.

Domácí pak sice dvěma góly srovnali, na postupu Švédska to už však nic nezměnilo. "Máme obrovskou radost. Hlavně proto, že o nás říkali, že jsme nejhorší švédská reprezentace v historii," uvedl trenér Erik Hamrén. "Ale neberu to jako pomstu. Nicméně vzhledem k tomu, jak o nás psali, je postup na Euro velký úspěch," dodal ironicky.

Naopak obránce Mikael Lustig se do kritiků opřít nebál. "Naházeli na nás hodně špíny a tohle je skvělá pomsta," prohlásil hráč Celticu. "Pořád psali o tom, jak je potřeba omladit a obměnit tým, ale spíš to vypadá, že ke změnám by měli sáhnout v médiích," přidal.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze