EURO 2021 | Česko - Anglie: Aplaus pro legendy! Čech, Plašil, Lafata i Kolář se loučili | iSport.cz
11. října 2019 • 20:58

Aplaus pro legendy! Fanoušci děkovali Čechovi, Plašilovi, Lafatovi i Kolářovi

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pro koho bude Čelůstka konkurencí a dává jeho návrat smysl?
Magazín COACH: pilot Šonka i analýza české fotbalové koncepce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Celkem 297 zápasů v českých barvách, to si zaslouží velké poděkování. Národní tým se před duelem s Anglií rozloučil se čtveřicí hráčů, kteří v uplynulých letech odvedli v reprezentaci ohromnou porci práce. Největší potlesk patřil Petru Čechovi, aplausu se dočkali i Jaroslav Plašil, David Lafata a Daniel Kolář.Před výkopem kvalifikační bitvy s Anglií (online ZDE) došlo ke slavnostní události. Na trávník v Edenu napochodovali fotbalisté, kteří ještě v nedávné minulosti bojovali za dres se lvíčkem na prsou. Postupně před fanoušky předstoupili Daniel Kolář, David Lafat, Jaroslav Plašil a jako poslední Petr Čech. 

Všichni dostali jako dárek památeční obraz, který jim předal předseda FAČR Petr Malík. Šéf českého fotbalu se dočkal lehkého pískotu, na hráče už se naštěstí jen tleskalo. Před odchodem do šaten ještě k někdejším výborným reprezentantům, kteří v nedávné době ukončili profesionální kariéry, přispěchal trenér Jaroslav Šilhavý, aby všechny objal a osobně jim poděkoval.

Při rozlučce s hráči, kde čnělo jméno rekordmana v počtu startů za národní tým Petra Čecha (124 zápasů), byli na hrací ploše i aktéři večerního duelu. Tribuny zhruba dvacet minut před zápasem ještě zdaleka nebyly plné, hodně byli slyšet především hostující fanoušci z Anglie.

Gólman Petr Čech patří mezi největší legendy českého fotbalu, v národním dresu žádný hráč neodehrál víc zápasů. Přes 100 startů nasbíral i záložník Jaroslav Plašil (103), útočník David Lafata se dostal na 41 zápasů, záložník Daniel Kolář odehrál 29 utkání. 

 

Z V R P Skóre B

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2021 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2021 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

 

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud