Přepracovaný Wilshere na ME nejede: Štve mě to! | iSport.cz
24. května 2011 • 11:16

Přepracovaný Wilshere na ME nejede: Štve mě to!

Autor: kub
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
SESTŘIH: Neapol - Barcelona 1:1. Divoký závěr, Vidal po dvou slepených žlutých nedohrál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dobrá zpráva pro českou fotbalovou jedenadvacítku! Anglie, jeden z jejích soupeřů na blížícím se mistrovství Evropy U-21, se bude muset v Dánsku obejít bez své největší hvězdy. Jack Wilshere, záložník Arsenalu, se do konečné nominace nevešel.Důvod? Přepracovanost devatenáctiletého borce, který patří pevně nejen do základní sestavy Gunners, ale i do A týmu Albionu vedeného Fabiem Capellem. Za tuto sezonu má Jack Wilshere v nohách už 59 utkání!

Proto za ním už před několika týdny přišel klubový kouč Arséne Wenger s kondičním expertem Tonym Colbertem s výsledky testů a měření, které dokazovaly, že kvalita hry mladého dispečera klesá a jeho silně namáhanému tělu hrozí zranění.

Poté Wenger statistická data předal kouči anglické jedenadvacítky Stuartu Pearceovi, který se nakonec rozhodl Wilshera do Dánska nebrat.

Ani Pearce totiž nechtěl riskovat zranění či totální vyčerpání hráče, který by měl za rok zářit v Polsku a na Ukrajině při evropském šampionátu dospělých.

Jack Wilshere
Jack Wilshere

Zatímco v Anglii berou všichni Pearceovo rozhodnutí jako rozumné a logické, Wilshere netají své zklamání.

„Mou nejsilnější emocí je nyní frustrace,“ přiznal spoluhráč Tomáše Rosického.

„Na druhou stranu výsledky testů mluví jasně a musím objektivně přiznat, že se fakt cítím unavený. Myslel jsem, že ve svém věku vydržím všechno, ale s tímhle přístupem bych asi brzy narazil do zdi.“

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud