29. září 2015 • 15:40

Nominace Lvíčat na Černou horu: Nechybí Černý ani Klobása

Autor: ,
Vítězslav Lavička zveřejnil nominaci na další zápas jednadvacítky
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Vítězslav Lavička zatím nominoval ke kvalifikačnímu utkání o postup na mistrovství Evropy 2017 s Černou Horou pouze dvacet hráčů. Zbývající tři volná místa zaplní dvaapadesátiletý kouč až po víkendu."Necháváme si prostor pro jednoho brankáře a asi nominaci doplníme o dalšího hráče do útočné formace," řekl na dnešní tiskové konferenci Lavička, který až na dva nováčky povolal stejnou sestavu jako pro dva úvodní zápasy s Maltou (4:1) a v Lotyšsku (1:1).

"Z nových hráčů jsme vzali Tomáše Břečku ze Slovácka a Antonína Baráka z Příbrami, kteří se v posledních zápasech první ligy prezentovali zajímavými výkony," přidal Lavička. Rozhodl se také využít osmidenní sraz i k odehrání modelového zápasu pět dní před duelem s Černou Horou.

Lotyšsko je komplikace, řekl Lavička. Černé hoře se nesmí dát čuchnout

"Čeká nás nezvykle dlouhý kemp a chceme ho využít k tomu, abychom byli pohromadě a potrénovali. Proto také odehrajeme modelové utkání, které bude za zavřenými dveřmi. Chceme si vyzkoušet nějaké taktické varianty a ověřit si některé hráče," uvedl Lavička.

Proti Černé Hoře by trenér rád napravil remízové zaváhání z Lotyšska. "Je to komplikace, bereme to jako ztrátu. Počítali jsme s tím, že do kvalifikace vstoupíme s plným bodovým ziskem," uvedl Lavička. Nečeká ale nic snadného. "Bude to klasický balkánský způsob hry, mají šikovné hráče, kteří když dostanou prostor, tak jsou velmi nebezpeční," řekl Lavička na adresu Černé Hory, která zatím v kvalifikaci odehrála tři zápasy a získala tři body.

Zápas se bude hrát 13. října od 18 hodin v Uherském Hradišti. Do konce roku poté čekají Lavičkův výběr ještě dva kvalifikační zápasy. V listopadu nastoupí doma proti dosud suverénní Belgii a poté se představí v Moldavsku.

Nominace reprezentace do 21 let:

Brankáři

Vojtěch Vorel Vlašim 2 0
Lukáš Zima Perugia 1 0

Obránci

Tomáš Břečka Slovácko 0 0
Milan Havel Bohemians 1905 0 0
Daniel Holzer Ostrava 4 0
Filip Kaša Ostrava 3 0
Michael Lüftner Teplice 4 0
Petr Rys Příbram 0 0

Záložníci

Antonín Barák Příbram 0 0
Aleš Čermák Mladá Boleslav 3 1
Václav Černý Ajax 2 0
Jakub Fulnek Jihlava 0 0
Marek Havlík Slovácko 2 0
Robert Hrubý Slavia 6 2
Tomáš Souček Slavia 1 0
Petr Ševčík Olomouc 0 0
Daniel Tetour Dukla 1 0
Michal Trávník Jablonec 13 2

Útočníci
Stanislav Klobása Mladá Boleslav 2 1
Patrik Schick Bohemians 1905 2 2

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze