1. května 2017 • 20:00

Kouč Karel Rada před EURO do 17 let: Holky občas sjedou na vlně dospívání

Autor:
Trenér Karel Rada je obklopen ženami: Někdy je to dost, ale už jsem s tím ztotožněn
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Slavia 1:0. Trpišovskému zkazil premiéru Dvořák CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Slavia 1:0. Trpišovskému zkazil premiéru Dvořák
SESTŘIH: Freiburg - Brémy 1:0. Pavlenka čelil dvěma pokutovým kopům SESTŘIH: Freiburg - Brémy 1:0. Pavlenka čelil dvěma pokutovým kopům
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nebudou mít jednoduchou cestu, ale na domácí prostředí se těší. V Česku startuje 2. května fotbalové EURO žen do 17 let a kouč českého výběru Karel Rada věří, že se v těžké skupině fotbalistky poperou o postup. "My se pokusíme holky připravit, aby podaly ty nejlepší výkony," láká Rada diváky na zápasy mladých hráček.



Na české fotbalistky čeká těžká skupina. Utkají se s Německem, Francií a Španělskem, hrát se bude na stadionech v Plzni, Příbrami, Domažlicích a Přešticích. "Ty favority máme víceméně ve skupině, takže uvidíme. My se pokusíme holky připravit, aby podaly ty nejlepší výkony. Je to hlavně domácí prostředí, domácí publikum i ty stadiony jsou tady, takže se na to moc těšíme," řekl Rada.

Trenér Karel Rada je obklopen ženami: Někdy je to dost, ale už jsem s tím ztotožněn

Trenér sám přiznal, že práce u sedmnáctiletých je kvůli projevům dospívání občas náročná, přesto si tuto věkovou kategorii pochvaluje. "Tak samozřejmě se to projevuje, ale to k tomu patří a my to tak bereme. Občas holky na týhle vlně sjedou, ale to je běžný. Já to považuji za jednu z nejlepších věkových kategorií, troufám si říct. Holky jsou nějakým způsobem na výši, fotbalově i takticky, postupně dozrávají a jsou ještě poměrně dost tvárný," přiblížil.

Po květnovém EURO trenér Rada u sedmnáctiletých fotbalistek ale končí, povede ženský A tým. "Každá štace jak fotbalová, tak trenérská, má to svoje. Jediná moje koncentrace je teď ale na mistrovství Evropy," řekl.

Dotazník pro hráčky před EURO do 17 let: V šatně nejvíc frčí Gott

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 







Klasická verze
Mobilní verze