Česko - Irsko 1:2. První gól nestačil, devatenáctka končí na ME poslední

Autor: iSport.cz
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Ukončení gólového trápení k postupu nepomohlo. Čeští fotbalisté na mistrovství Evropy do 19 let prohráli poslední zápas skupiny s Irskem 1:2 a ztratili poslední šanci na postup do play off. Jedinou českou branku zápasu a na turnaji vstřelil reprezentant Vasil Kusej. Do vyřazovacích bojů tak vedle Francie postupuje země ze smaragdového ostrova po gólech Jonathana Afolabiho a Barryho Coffeyho.

V prvním poločase si Češi vytvořili nadějné šance, ale Zlatohlávek ani Kepl se neprosadili. V 35. minutě udeřili Irové. Afolabi přehrál v souboji Heidenreicha a střelou v šestnáctce vyzrál na gólmana Kováře.

Češi srovnali v 79. minutě. První gól výběru trenéra Jana Suchopárka na turnaji obstaral patičkou útočník Kušej. Jenže za minutu si Irsko vzalo vedení zpátky. Afolabi našel ve vápně Coffeyho, který se nemýlil. Maximem Čechů v historii evropských šampionátů zůstává stříbro z roku 2011.

V semifinále čeká Iry Portugalsko, zatímco Francie vyzve Španělsko.

Hosté: 79. Kušej

Domácí: Maher – Lyons, McGuinness, McEntee, Ledwidge – Hodge, Kavanagh (56. Coffey), O'Connor (C) – Reghba (90+5. Ebosele), Afolabi (90+6. Grant), Wright (46. Everitt).

Hosté: Kovář – Míka (46. Konopásek), Heidenreich (C), Zima, Fukala (18. Finěk) – Macháček (85. Hušek), Kaloč – Kušej, Zlatohlávek (78. Selnar), Kohút – Kepl (78. Solil).

Domácí: McMahon, Brennan, James, Omobamidele, Coffey, Ebosele, Everitt, Grant, Morahan

Hosté: Vyklický, Solil, Selnar, Slaměna, Konopásek, Hušek, Hönig, Finěk

Domácí: Reghba, O'Connor, Afolabi

Hosté: Hušek

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.