Kapitán Ujfaluši: Jsem připraven! | iSport.cz
Pavel Hartman
10. září 2008 • 05:00

Kapitán Ujfaluši: Jsem připraven!

Reklama
Tomáš Ujfaluši při tréninku v Belfastu
TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na trávník ve Windsor Parku vyrazil k závěrečnému tréninku s ostatními kamarády. Nekulhal, ani ho v pohybu neomezovala bolest. „Jsem připraven," hlásil Tomáš Ujfaluši.Cítíte se stoprocentně fit?
„Stoprocentní to není. Ale problémy s kolenem jsem měl už jednou v Itálii a odehrál jsem s nimi dva měsíce. A co tři dny jsem hrál zápas. Svoje tělo dokonale znám. Vím, kdy si můžu dovolit nastoupit do zápasu a kdy naopak ne."

Co přesně vás zlobilo?
„Asi jsem měl trochu přetaženou podkolenní šlachu. Možná jsem udělal nevědomky špatný pohyb. A když jsem se vzbudil, trošku mě to tahalo. Ale během tří dnů, kdy jsem trénoval individuálně, to odešlo."

S podkolenní šlachou laboruje i Tomáš Rosický. Vaše poranění je lehčího rázu?
„Nechci se vyjadřovat k tomu, co měl Tom. Mé zranění je asi jen důsledkem špatného došlápnutí."

Jak jste se léčil?
„Docent Kolář s tím hodně pracuje. Mám zábaly na noc. Je tam možnost elektrostimulace."

Vrátil jste se na stadion, kde už jste s národním týmem vyhrál 1:0. Jak na to vzpomínáte?
„Byl to asi můj druhý reprezentační zápas. Tráva tam byla špatná, oni míče nakopávali na hroty. Teď to bude odlišné. Středovou řadu mají herní, snaží se kombinovat, což by pro nás mohla být výhoda."

V čem?
„Že bychom jim mohli brát ve středu pole víc balonů."

Co ještě by na ně mělo platit?
„Důležité bude ustát začátek zápasu. Irové budou chtít určitě hned zkraje napravit porážku ze Slovenska. I diváci je budou hnát vpřed. Ale na bouřlivé prostředí jsme zvyklí. Musíme dobře bránit standardní situace a dávat si velký pozor na útočníka Healyho, jejich nejnebezpečnějšího hráče."

Čím je nejvíce nebezpečný?
„Střílí z každé pozice. I v těch situacích, kdy to nikdo nečeká."

Healy se umí výborně orientovat v šestnáctce. Platí za takového všudybyla, který najednou nečekaně někde vyplave a dá gól. Jak mu překazit tyhle plány?
„Pokud by hráli na jednoho útočníka, bylo by to pro nás jednodušší. Protože bychom byli na něj pořád dva. Ale celkově platí: nesmíme mu nechat ani píď prostoru. Musíme ho mít neustále na očích."

Severoirští fotbalisté se prý občas nechávají strhnout k riskantní ofenzivě. Kalkulujete s tím?
„Ano. Mohli bychom se za jejich obranu dostávat po stranách. Předvedli to i Slováci. Pronikali za jejich linii hlavně po levé straně, na které to irský bek docela otevíral. Cestu nám ukázali také Bulhaři, kteří v Belfastu vyhráli. Zaskočili domácí kombinacemi a překvapivou přihrávkou za obranu. Asi takhle bychom na ně chtěli hrát. Ale zároveň nemůžeme riskovat."

Co to znamená?
„Nesmíme zbytečně ztrácet míč. Takže v těžkých situacích si radši pomoci dlouhým balonem na hrot a pak dobrat prostor. Musíme být trpěliví a nesnažit se dát gól za každou cenu v prvním poločase, máme na to devadesát minut."

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze