Hickersberger: Faerské Ostrovy? To ne! | iSport.cz
6. října 2008 • 15:45

Hickersberger: Faerské Ostrovy? To ne!

Autor: ČTK
Hickersberger
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!
Pardubice - Plzeň: Rychlé vedení Dynama, Anděl si připsal první trefu, 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Předchůdce Karla Brücknera na lavičce rakouské fotbalové reprezentace Josef Hickersberger po letošním mistrovství Evropy opustil tým mimo jiné kvůli obavám z kvalifikačního zápasu s Faerskými ostrovy.S tímto outsiderem Rakušané pod jeho vedením v roce 1990 prohráli 0:1 a bývalého reprezentačního kouče to straší dosud.

Faerské ostrovy jsou jedním ze soupeřů rakouských fotbalistů v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2010 a Hickersberger si nepřál znovu zažít něco podobného. "Náš los kvalifikace o mistrovství světa, v němž byly i Faerské ostrovy, je jedním z důvodů, proč už nejsem trenérem rakouské reprezentace," řekl Hickersberger agentuře APA.

Před 18 lety po šokující porážce na lavičce skončil a vrátil se na ni v roce 2006. Od té doby vedl rakouské fotbalisty až do červnového ME, při němž bylo Rakousko jednou ze dvou pořadatelských zemí.

S Faerskými ostrovy se svěřenci českého kouče Brücknera utkají v sobotu. "Budu se na ten zápas dívat v televizi a bez ohledu na výsledek budu rád, že při tom nebudu. Nechci si připomínat ten zápas starý osmnáct let," dodal Hickersberger.

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud