Experti požadují změny | iSport.cz
Richard Šíma
13. října 2008 • 16:01

Experti požadují změny

Radek Šírl
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do utkání se Slovinskem by měl trenér Petr Rada změnit oproti sobotnímu duelu v Polsku složení útočné dvojice i zálohy. Podle odborníků nejen proto, že například Radoslav Kováč nebude moci hrát.Spíše z toho důvodu, že někteří hráči, kteří dostali v Chorzówě překvapivě příležitost, příliš neobstáli.

Rada překvapil především zařazením Pospěcha na pravý kraj zálohy a Slepičky do útočné dvojice k Barošovi. „Myslím si, že ani jedna z těchto změn efekt nepřinesla. Spíše naopak,“ zhodnotil to internacionál Vladimír Táborský.

„Nepamatuju si, kdy naposledy hrál Zdeněk Pospěch v reprezentaci na místě záložníka. Kdoví, jestli vůbec někdy,“ poznamenal bývalý reprezentant Radoslav Látal. „Zdeněk je prostě pravý obránce, tam je nejsilnější. Nemá podle mého názoru smysl nasazovat ho do zálohy,“ dodal vicemistr Evropy z roku 1996.

Proti Slovinsku by podle Látala měl na tomto místě sestavy nastoupit rozhodně někdo jiný. „Máme Libora Sionka a Standu Vlčka. Oba jsou to hodně ofenzivní hráči, jeden z nich by měl rozhodně hrát. Vím, že Sionko byl zraněný a třeba ještě není kondičně fit, ale právě proto, že je po ruce Vlček, který ho může střídat, bych Liborovi tu šanci dal,“ řekl Látal.

Táborský se ze všeho nejvíce podivil nad tím, jakým způsobem složil Rada střed zálohy. „Pořád mluvíme a píšeme o tom, že nám chybí kreativní záložník. Že není Rosický, že není Matějovský.

Proč teda nehrál David Jarolím? Na co se pořád čeká?“ ptal se Táborský. „Je oporou Hamburku, pravidelně tam podává velmi dobré výkony, teď vede dokonce bundesligu.

To přece není náhoda! Ale my asi budeme čekat na kvalifikaci v roce 2016, a pak tam Jarolíma začneme dávat,“ nechápal Táborský a doplnil: „U Plašila se mi líbilo jeho nasazení, ale co vlastně hrál, to jsem pořádně nepochopil. Jeho hra mnoho efektu neměla.“

Táborský i Látal se shodli ještě na jedné změně, k níž by měl Rada před utkáním se Slovinskem přistoupit. „Pan Čapek nám v televizi říkal, že hrajeme na dva hroty. Já viděl jen jednoho. A to Baroše. Slepička byl skoro pořád zatažený,“ pravil Táborský.

Látal souhlasil. „Proti Slovincům by měl nastoupit Svěrkoš. Kdyby hrál v Polsku, byl by lepší než Slepička. V úvahu přichází také Fenin,“ prohlásil Látal. „Musí hrát někdo, kdo umí udělat kličku a kdo umí dát gól. Takové hráče máme tři. Baroše, Svěrkoše a Fenina. Dva z těchto tří musí nastoupit,“ uzavřel Táborský.

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud