Pirlo by měl stihnout zápas se Slovenskem | iSport.cz
8. června 2010 • 15:26

Pirlo by měl stihnout zápas se Slovenskem

Autor: ČTK
Italský záložník Andrea Pirlo
TOP VIDEA
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari
Nejlepší fotbalista v lize: Koho zvolili redaktoři Sportu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tvůrce hry italské fotbalové reprezentace Andrea Pirlo by neměl na světovém šampionátu chybět. Kvůli zranění lýtka, které utrpěl ve čtvrtečním přípravném utkáním s Mexikem však přijde o úvodní dva zápasy ve skupině s Paraguayí a Novým Zélandem.Připravený by měl být na závěrečný zápas skupiny se Slovenskem.

"Už to tolik nebolí. Věřím, že se stihnu dát do pořádku. Musím ale postupovat krůček po krůčku. Závěr skupiny bych ale měl stihnout," řekl Pirlo v rozhovoru pro deník Gazzetta dello Sport.

Podle odhadů lékařů by měl Pirlo odpočívat 15 až 20 dní. Zápas se Slovenskem odehraje Itálie 24. června, tedy přesně 21 dní od Pirlova zranění.

Trenér Marcello Lippi však chce být připraven na variantu, že by se Pirlovo zranění nezlepšilo, a do dějiště šampionátu povolal náhradníka Andreu Cossua z Cagliary. Ten bude s týmem trénovat minimálně do zahajovacího utkání s Paraguayí 14. června, Lippi ho podle pravidel může nejpozději 24 hodin před tímto zápasem v nominaci vyměnit za Pirla.

Lippi se však nechal několikrát slyšet, že Pirlo je pro něj nenahraditelný a že udělá vše pro to, aby ho měl na šampionátu při obhajobě titulu. "Máme spolu s trenérem dobrý vztah. Často si voláme. Vždy mi byl blízko a já mu za to děkuji," řekl Pirlo.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud