MS 2018 fotbal | Na Neymarově tréninku. Tancoval pořád s míčem, vysílalo to živě rádio | iSport.cz
Jan Vacek
2. července 2018 • 10:30

Na Neymarově tréninku. Tancoval pořád s míčem, vysílalo to živě rádio

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Lídr Slavie Stanciu: V Česku jsem díky Trpišovskému
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SOČI | Sluníčko tepe do všeho, co má pod sebou. Teplota přes den překračuje třicet stupňů Celsia, do toho obří vlhkost. Přesto desítky novinářů i zvědavých fanoušků absolvují téměř hodinovou cestu rozpáleným autobusem severně od Soči. Jen kousek od moře se nachází na první pohled nenápadný komplex Swissotel, jehož štít však na všechny strany hlásá jasné sdělení. „Jsme hrdým hostitelem týmu Brazílie.“ Ano, tady, v relativním ústraní, rozbili svůj tábor Neymar, Coutinho a další superhvězdy největšího favorita světového šampionátu.Na perfektně zastřiženém tréninkovém hřišti, které má brazilská reprezentace k dispozici, předvádí chlapík v rukavicích jednu robinsonádu za druhou. Střídavě na něj pálí dva členové realizačního týmu a on létá od tyče k tyči. To se gólman Allison Becker dostává do provozní teploty. Když vyškrábne balon mířící do šibenice, skromnou tribunkou to uznale zašumí.

Otevřený trénink Brazilců sledují desítky novinářů ze všech koutů světa. Zrakem těkají po trávníku, hledají jediné jméno. Po chvíli se dočkají. „ Neymar právě přichází na hřiště,“ div nekřičí rozrušeně reportérka mexické televize Azteca. Ani ona si nemohla přípravu osmifinálového soupeře nechat ujít.

Rozhodně není sama. Trénink zabírá víc než tucet kamer, brazilské rádio ho dokonce vysílá živě. Sličná reportérka má kadenci slov jako kulomet, aby posluchačům popsala každý detail toho, co se na hřišti odehrává. Očima střílí všemi směry, moc dobře ví, že jí nesmí uniknout jediný detail.

Brazilská hvězda je na tréninku samý vtípek
Brazilská hvězda je na tréninku samý vtípek

Největší hvězda „kanárků“ se na hřiště spíš loudá, hned se shání po míči. To je napříč tréninkovou jednotkou Neymarův věrný parťák. Nedá ho z ruky. Když na úvod tréninku utvoří Brazilci hlouček a naslouchají hlavnímu trenérovi Titému, Neymar přešlapuje z místa na místo. Jako už by ho nohy svrběly.

V momentě, kdy základní sestava Brazílie míří do rohu hřiště, aby se věnovala strečinku, se konečně dostává do svého živlu. Zatímco Paulinho, Thiago Silva a další provádějí na rohožce první cviky, hvězda Paris St. Germain jen několik metrů od davu fotografů tancuje nad míčem. Fotoaparáty cvakají jako o život, Neymar si to viditelně užívá. Pozdraví se s jedním z novinářů a rovněž uléhá na připravenou podložku.

Poctivé protažení se ale v případě jednoho z nejlepších útočníků nekoná. Neymar si v klidu lehne na záda, nadhodí si míč a šmiká jednu nožičku za druhou. Balon ho poslouchá na slovo, jako by se s ním narodil. Brazilští novináři se ani nesnaží maskovat smích. „On je zkrátka svůj. V dobrém slova smyslu si dělá, co chce,“ vyprávějí shodně. „Je pravda, že turnaj mu zatím příliš nevychází, jeho forma ale určitě půjde ve vyřazovací části nahoru,“ nepochybují.

Neymarův trénink v Rusku. Podívejte se, co předváděl před osmifinále

Je pravda, že Neymar rozhodně nepůsobí dojmem, že by ho vlna kritiky, které musel čelit především po úvodním vystoupení se Švýcarskem, jakkoli rozhodila. I klasický výklus kolem hřiště absolvuje jako jediný s balonem, pohotově přibíhá k parťákovi Casemirovi a bez váhání mu jednu lískne přímo na zátylek. Záložník Realu Madrid se překvapivě ohlédne, to už ovšem Neymar propuká v hurónský smích.

Kdepak, pro tohohle kluka je fotbal a všechno s ním spojené čirá radost. Jakmile má v dosahu míč, připomíná malého chlapce, který najde pod vánočním stromečkem nové kolo.

Jako by si vůbec nepřipouštěl, že právě na něj spoléhá celá Brazílie. Že on je tím, kdo má dovést žluté barvy ke zlatu. První krok může šestadvacetiletý rodák ze Sao Paula udělat už dnes, kdy Jihoameričané vyzvou v osmifinále Mexiko.

V brazilském táboře nikdo nepochybuje, že právě v téhle fázi turnaje Neymar naplno rozbalí svůj gigantický potenciál. Soudě podle projevu v tréninku mu chuť rozhodně chybět nebude.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinud