Uruguay se zlobí, chtěla penalty: Přišli jsme o naději. Karma za Suáreze?

Video placeholder
SESTŘIH: Ghana - Uruguay 0:2. Výhra o dva góly postup nepřinesla, s turnajem se loučí oba týmy
Hráči Uruguaye se zlobili na rozhodčího za neodpískanou penaltu
Zklamaný Luis Suarez, Uruguay na šampionátu končí
Hráči Uruguaye se zlobili na rozhodčího za neodpískanou penaltu
Hráči Uruguaye se zlobili na rozhodčího za neodpískanou penaltu
Giorgian de Arrascaeta (vlevo) má radost ze své trefy na MS
Dva góly za poločas! Giorgian de Arrascaeta přiblížil Uruguay postupu ze skupiny
Giorgian de Arrascaeta z Uruguaye oslavuje branku
16
Fotogalerie
MS fotbal 2022
Začít diskusi (0)

PŘÍMO Z KATARU | Přišel na tiskovou konferenci, z očí mu létaly blesky. Podobné těm, jejichž použití měli fotografové zapovězeno. Luis Suárez, kapitán a legenda Uruguaye, viditelně těžce kousal osud svého týmu. Byť porazil Ghanu 2:0, končí. Jižní Korea totiž na závěr skupiny H udolala Portugalsko 2:1.

Ve vzájemném duelu remizovali, měli stejně bodů. Korejci však nastříleli více branek. Proto jdou dál. Luis Suárez si prožil poslední večírek na mistrovství světa. V pětatřiceti letech je to více než pravděpodobné. „Je to pro mě těžké. Vrátil jsem se kvůli mistrovství do Uruguaye,“ připomněl pak.

Byl – opatrně řečeno – rozladěný.

„Udělali jsme všechno, co jsme mohli,“ ocenil kouč Diego Alonso.

Suárez byl jasný důkaz. Jel jako pila. Blýskl se jesličkami, žlutou kartou, také naštváním poté, co byl v 66. minutě vystřídán. Především však měl prsty v obou gólech, které vstřelil odbarvený blonďák Giorgian de Arrasceaeta. Při prvním dorážel kapitánovu ránu, při druhém proměnil volejem jeho centr.

Jihoameričané dlouho vedli, ale nakonec zkolabovali. Korejci totiž slavili proti Portugalcům. Nejen výsledek Suáreze a spol. rozpálil. Takový José Maria Giménez z Atlétika Madrid málem po konci zápasu inzultoval rozhodčího Daniela Seiberta z Německa. Běžel za ním, dorážel na něj, spoluhráči ho drželi.

Důvod?

Penaltový seriál, který Uruguay může brát jako hodně černý. Začalo to už s Portugalci, kdy druhou branku dokreslující prohru 0:2 inkasovali na konci utkání z pokutového kopu, který vedení turnaje označilo za nespravedlivý. „Mohli jsme vyrovnat, ale přišli jsme o naději,“ nadával už zmiňovaný Giménez.

V důsledku navíc branka od šikuly z Manchesteru United Bruna Fernandese znamenala krach. Kdyby ji bleděmodří nedostali, šli by dál.

Na penalty si navíc stěžovali i po střetnutí s Ghanou. Nejprve se po zásahu videa kopala proti nim. Oprávněně. Poté dvakrát byli odmítnuti. Zákroky na Darwina Nuňeze a Edisona Cavaniho však Seibert odmítl uznat za penaltové. „Jsme naštvaní,“ prohlásil střelec obou branek de Arrasceaeta.

Ghana se tak dočkala pomsty. V roce 2010 ji Suárez pokořil ve čtvrtfinále tím, že na konci utkání zastavil míč letící do brány rukou. Ghana pokutový kop nedala, pak selhala i v rozstřelu a celý svět mluvil o unfair hře. „Nebudu se omlouvat. Já jsem penaltu nezahodil,“ pronesl Suárez v Kataru.

Možná to byla Karma. S Portugalskem jde dál Korea.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů