Proč Čechům nejde rozehrávka? Chybí odvaha a technika, říká Palička | iSport.cz
6. března 2014 • 21:55

Proč Čechům nejde rozehrávka? Chybí odvaha a technika, říká Palička

Autor: iSport.cz, šq, pj, mim
TOP VIDEA
Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Čeští fotbalisté v přípravě s Norskem uhráli remízu 2:2 a jejich výkon měl pořádné díry. Především pak při zakládání akcí, nemohoucnost při této činnosti zmínil i reprezentační kapitán Tomáš Rosický. "A já s ním souhlasím, tým musí pracovat na rozehrávce odzadu, protože ta mu opravdu nešla," říká v rozboru české taktiky expert deníku Sport, fotbalový trenér Vlastimil Palička."Nejde to samo, takovou věc se musí mužstvo naučit. Pokud to neuměli dosud, nemohlo se jim to podařit po dvou trénincích před Norskem," připomněl Palička skutečnost, že tým pod novým koučem Pavlem Vrbou neměl čas na velké taktické změny. "A to tím spíš, že Norové dobře presovali a naši se pod tlakem neuměli dostat před střední část hřiště."

"Na videu je vidět okamžik z 32. minuty, která se ovšem v obměnách opakovala po celý zápas. V tomto případě si Suchý vyměňoval míč postupně s Limberským, Hübschmanem a Čechem, ale od půlicí čáry se postupně nechali vytlačit až k Čechovi, který pod tlakem poslal vysoký odkop na polovinu soupeře," popsal Palička příklad nevhodné situace.

32. minuta - Marek Suchý pod tlakem poslal míč Petru Čechovi. Následoval dlouhý nákop.
Grafika byla vytvořena nástrojem TacticalPad

Důvodů mizerné rozehrávky je podle něj několik. "Proč to nešlo? K úspěchu jsou zapotřebí minimálně tyto věci: sebevědomí a kvalita hráčů s míčem, výběr místa, nabídka a odvaha hráčů bez balonu. Důležitá je taky technika, protože třeba každý odskok míče znamená desetinky času navíc – a to už je soupeř u vás," vysvětlil.

"Znovu pak zdůrazňuju, že nesmí jít o náhodné, nýbrž vědomé kombinace, které se pořád opakují. V tom to bude mít Pavel Vrba těžší, protože v klubu měl na jejich zvládnutí víc času," dodal Palička.

Čeští hráči sice šli do kabiny za příznivého stavu 2:1, problémy v jejich hře však přetrvaly i ve druhé půli. Na dalším videu je vidět situace z 80. minuty. Suchý si vyměnil míč s Hušbauerem a přihrál Hübschmanovi. Toho však začali presovat hned tři Norové a jeho přihrávka, kterou zřejmě hledal Koláře, skončila na kopačce soupeře.

80. minuta - Tomáš Hübschman, kterého presovali tři Norové, přišel o balon nepřesnou rozehrávkou
Grafika byla vytvořena nástrojem TacticalPad

Vrba po remíze s Nory: Nejsem spokojený, čeká nás hodně debat
Náladu fanouškům i hráčům v 88. minutě pokazil norský gól na konečných 2:2
Náladu fanouškům i hráčům v 88. minutě pokazil norský gól na konečných 2:2

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud