14. července 2015 • 10:30

Capello končí u ruské reprezentace, jako odstupné dostane 400 milionů

Autor:
Capello končí, smutný být díky výši odstupného nemusí.
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Italský trenér Fabio Capello po třech letech skončil u ruské fotbalové reprezentace. Vedení tamní asociace dnes devětašedesátiletého kouče odvolalo. Podle agentury R-Sport mu za rozvázání smlouvy bude jako kompenzace vyplaceno 930 milionů rublů (asi 402 milionů korun).Podle médií by Capella mohl u reprezentace nahradit nejspíš současný trenér CSKA Moskva Leonid Sluckij. Viceprezident svazu Nikita Simoňan uvedl, že nový kouč bude Rus a bude jmenován do konce července. Jako další kandidáty jmenoval například Jurije Sjomina, Kurbana Berdyjeva, Alexandra Boroďuka nebo Stanislava Čerčesova.

Capellova pozice na lavičce Ruska byla po sérii špatných výkonů v ohrožení. Po červnové prohře 0:1 s Rakouskem v kvalifikaci mistrovství Evropy 2016 týmu dokonce hrozí, že na šampionát nepostoupí. Zkušený kouč sice přečkal červnové jednání výkonného výboru, ale nyní podle svazového webu skončil na základě vzájemné dohody.

Problémy zhoršoval Capellův lukrativní kontrakt, který platil do mistrovství světa 2018, jež se uskuteční právě v Rusku. Svaz měl opakovaně problémy s hrazením jeho platu, několikrát mu musel finančně vypomoci miliardář Ališer Usmanov. Naposledy svazu daroval 300 milionů rublů (130 milionů korun), z čehož funkcionáři dluhy vůči Italovi vyrovnali.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze