Klimatizace jede. Na stadionu pro MS v Kataru bylo výrazně chladněji | iSport.cz
17. května 2019 • 11:47

Klimatizace jede. Na stadionu pro MS v Kataru bylo výrazně chladněji

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V katarském městě Vakra byl ve čtvrtek slavnostně otevřen první ze sedmi nových stadionů pro fotbalové mistrovství světa v roce 2022. Stadion Džanúb pro 40 tisíc diváků hostil finále domácího poháru. Ačkoli venkovní teplota dosahovala 30 stupňů, na stadionu bylo díky klimatizaci o deset stupňů méně.Katarští pořadatelé investují do infrastruktury týdně 500 milionů americký dolarů (zhruba 11,5 miliardy korun). Celkem hodlá bohatý stát v Perském zálivu vynaložit na výstavbu stadionů, silnic, nemocnic či nového letiště přes 200 miliard dolarů (zhruba 4,6 bilionu korun).

Na červnovém kongresu Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) by mělo padnout konečné rozhodnutí, zda se počet účastníků rozšíří z 32 na 48 mužstev už v roce 2022. V takovém případě by se některé zápasy mohly uskutečnit i v dalších zemích v Perském zálivu. Už teď totiž panují obavy, zda malý stát s pouhými 2,7 milionu obyvatel může akci takového významu a rozsahu zvládnout.

Už od zvolení Kataru pořadatelem v roce 2010 se organizace šampionátu potýká s výraznými problémy. Vedle podezření z korupce při volbě se upozorňovalo i na nedodržování lidských práv při výstavbě stadionů. Navíc kvůli letním extrémním teplotám se místo obvyklého června a července odehraje turnaj v listopadu a prosinci, což naruší program evropských soutěží.

V Kataru otevřeli první ze sedmi nových stadionů pro MS 2022 - Stadion Džanúb ve městě Vakra
V Kataru otevřeli první ze sedmi nových stadionů pro MS 2022 - Stadion Džanúb ve městě Vakra

Témata:  sport, fotbal, ms 2022, stadion, Katar
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud