24. července 2009 • 13:40

Za tragédii šest měsíců vězení

Autor:
Dýmovnice zaplavily část fanoušků, kterám to ale nevadilo. Jsou přece mistry světa!
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
VŠECHNA VIDEA ZDE

Manažer fotbalové reprezentace Pobřeží slonoviny Albert Kacou Anzouan dostal trest odnětí svobody na šest měsíců za to, že při březnovém utkání s Malawi nezvládl organizaci a na stadionu v Abidžanu bylo ušlapáno 22 lidí a dalších 130 bylo zraněno.Rozhodlo o tom dnešní soudní přelíčení v Abidžanu, při kterém byl Anzouan shledám vinným ze zabití. Státní zástupce požadoval dvojnásobný trest.

K tragédii došlo 29. března čtyřicet minut před výkopem, přesto se zápas odehrál podle plánu a domácí vyhráli 5:0. Hlavní příčinou bylo extrémně přeplněné hlediště stadionu pro 35.000 lidí, kam se údajně vměstnalo odhadem 50.000 fanoušků.

Diváci bez lístků zaplnili jeden ze sektorů a pod jejich vahou se zřítila zeď. Událost vyšetřovala i světová fotbalová federace FIFA, který ve středu potrestala Pobřeží slonoviny pokutou 50.000 švýcarských franků (asi 851 tisíc korun).

Rovněž rozhodla, že pro nejbližší duel kvalifikace o postup na mistrovství světa s Burkinou Faso bude kapacita snížena na dvacet tisíc lidí a sto metrů od arény musí být postaven plot, aby mohl být kontrolován průchod fanoušků na tribuny. Federace současně věnovala 100.000 švýcarských franků pozůstalým obětí.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze