Magera: Moje pozice v Temešváru mě štve

V posledních týdnech prožívá fotbalový útočník Lukáš Magera herní obrození, přesto v rumunském Temešváru zdaleka nezískal jisté místo v základní sestavě.
Neustálé pendlování mezi lavičkou a vyvolenými v elitní jedenáctce ho trápí, přesto skepsi nepropadá a chce trenéra přesvědčit, že na něm může stavět.
Pětadvacetiletý ofenzivní hráč byl proto rád, že díky dodatečné pozvánce do reprezentace může alespoň na čas přijít na jiné myšlenky."Moje pozice v klubu mě docela štve, protože si někdy říkám, co mám dělat víc pro to, abych trenéra konečně přesvědčil. Ale ve sportu je to normální situace, když na někom trenér staví a jiným třeba tolik nevěří," řekl dnes Magera novinářům v hotelu Praha, kde se s národním týmem připravuje na přípravný turnaj ve Spojených arabských emirátech.
"Ale nikdy by mě nenapadlo to zabalit. Nic horšího bych nemohl udělat. Třeba se to časem otočí a já na to musím být připravený," uvedl Magera.V Temešváru po loňském odchodu z Ostravy tráví druhou sezonu a občas se podivuje nad paradoxní situací, která jej potkala.
Loni za celý soutěžní ročník nasbíral "jen" čtyři branky a šest gólových přihrávek a měl jisté místo v základní sestavě pod českým koučem Dušanem Uhrinem mladším i jeho nástupcem.
Letos jej trenér Ioan Ovidiu Sabau většinou spíše nechává na lavičce, přestože Magera nastřílel už čtyři góly a přidal čtyři nahrávky."Jsem na tom skoro lépe než loni, když jsem hrál téměř všechno, ale moje pozice se moc nelepší.
Nedávno jsem v lize dal dvě branky a na dvě přihrál a zápas nato jsem odehrál sedm minut. Pak se mi povedl zápas v poháru a další utkání jsem zůstal na lavičce," líčil Magera posmutněle.
"Nesmím se tomu tolik poddávat. Občas si sám pro sebe něco řeknu, ale tím to končí. Chci mít pocit, že jsem pro to udělal všechno," uvedl Magera.Se složitým obdobím na rumunské štaci se pere sám, jeho manželka zůstává kvůli pracovnímu vytížení v Ostravě.
"Není to jednoduché, pereme se s tím. Ale manželka na mně nechce být úplně závislá. Navíc by to pro ni v Rumunsku bylo složité, protože kvůli tomu, že hrajeme v týdnu poháry, jsem doma večer třeba jediný den v týdnu. Jak můžu, tak za ní jezdím do Ostravy," uvedl.
Magera věří, že mu pozici v Temešváru, který loni vinou šestibodového odečtu musel vzít zavděk druhým místem a přišel o přímou účast v Lize mistrů, může pomoci vylepšit i nominace do reprezentace.
Nový kouč Michal Bílek ho pozval poté, co se kvůli nemoci omluvil původně nominovaný Václav Svěrkoš, Magerův někdejší parťák z Ostravy."Udělalo mi to velkou radost. Zrovna jsem byl na cestě z Ostravy do Temešváru, když mi volali lidé z reprezentace. Takže jsem za Brnem neodbočil dolů do Rumunska, ale vzal to na Prahu. Jen mi pak manažer musel přivést kopačky, fotbalové věci jsem u sebe neměl," popisoval Magera cestu na svoji druhou reprezentační štaci.
"Třeba si lidé v Temešváru řeknou, že jsem dobrý fotbalista, když jsem v nároďáku," podotkl s úsměvem. Pozvánka do národního týmu ho zaskočila.
"Říkal jsem si, že když pravidelně nehraju v klubu, na reprezentaci můžu zapomenout," uvedl.Poprvé na sraz národního týmu dorazil v červnu, když mužstvo poprvé a naposledy vedl František Straka. Pro Mageru má současný sraz možná větší význam.
"V červnu to bylo všechno takové narychlo, nikdo před volbami nevěděl, co se bude kolem reprezentace a celého českého fotbalu dít dál. Teď je znát, že začíná něco nového. A jsem moc rád, že se o tu šanci také můžu porvat. Rád bych ukázal, že se se mnou může počítat i v budoucnu," řekl Magera.