17. března 2010 • 14:04

Fotbalisté se s USA utkají v Hartfordu

Autor:
Reklama
Jan Blažek v souboji se dvěma skotskými hráči
TOP VIDEA
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druhý přípravný zápas během svého květnového pobytu na americké půdě sehrají čeští fotbalisté proti reprezentaci USA v Hartfordu. Informaci dnes ČTK potvrdil manažer národního týmu Vladimír Šmicer.Zápas se bude hrát 26. května od 02:00 SELČ. O čtyři dny dříve se Češi střetnou v New Jersey s tureckou reprezentací, utkání začne v 18:30 SELČ.

Národní tým vyrazí leteckým speciálem do Spojených států ve středu 19. května s mezipřistáním na tankování v islandské metropoli Reykjavíku. "Varianta s velkým letadlem pro přímý let byla velmi nákladná. Nemohlo by na nás čekat v USA, tato možnost je ekonomičtější," uvedl Šmicer.

Svaz dokonce zvažoval sehrát na Islandu přípravný zápas. "Ale jen do doby, než se domluvil na americké půdě druhý zápas proti Turecku. Na tři zápasy bychom museli brát více hráčů," vysvětlil manažer, podle nějž pobyt platí americká strana. "Do prvního utkání bydlíme v New Jersey, pak se přesuneme do dějiště druhého duelu," dodal Šmicer.

Zápas s Tureckem a jeho výkop bude pro evropského fanouška příznivější kvůli tomu, aby utkání nekolidovalo kvůli televizním přenosům s finálovým duelem Ligy mistrů. To se totiž hraje také v sobotu 22. května se začátkem ve 20:45.

Úterní vyřazení Chelsea v prestižní soutěži rozhodlo, že v reprezentační brance by se měl v Americe objevit znovu objevit uzdravený Petr Čech. Vedení týmu totiž chce vzít maximálně silný výběr s výjimkou hráčů, kteří se mohou objevit ve finále LM. Ve hře o něj jsou v současné době zatím Tomášové Rosický (Arsenal) a Necid (CSKA Moskva), dnes večer se může přidat ještě Jaroslav Plašil (Bordeaux).

"Náš zájem je hrát v co nejsilnějším složení, protože pak už nám před startem kvalifikace zbývá jen srpnová příprava proti Maroku," připomněl reprezentační manažer.

S výpravou proto naopak odcestují i případní finalisté Evropské ligy, která vyvrcholí už 12. května. Ve hře jsou stále Davidové Jarolím a Rozehnal (oba Hamburk), Jan Šimůnek (Wolfsburg) nebo případně Jan Polák (Anderlecht). Den před odletem je na programu také finále Ondrášovka cupu a není vyloučeno, že ve výběru budou i hráči z tuzemských klubů.

Hned po zápase s USA se speciál s českou výpravou vrátí do vlasti. V Praze přistane ještě 26. května.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, reprezentace, usa
 Klasická verze
Mobilní verze