Verón se pustil do otevřené kritiky Maradony | iSport.cz
13. srpna 2010 • 12:47

Verón se pustil do otevřené kritiky Maradony

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Juan Sebastian Verón
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Argentinský fotbalista Juan Sebastian Verón se měsíc po skončení světového šampionátu pustil do otevřené kritiky bývalého reprezentačního kouče Diega Maradony.Pětatřicetiletřý záložník v Jihoafrické republice nelibě nesl především to, že jej trenér po prvním duelu posadil na lavičku náhradníků.

Verón měl od Maradony údajně přislíbenu roli tvůrce hry, tu však vykonával jen v utkání proti Nigérii. "V jeden moment mi řekl, že chce, abych byl Xavim našeho týmu," přirovnal v rozhovoru s rozhlasovou stanicí svou úlohu k drobnému špílmachrovi mistrovského Španělska. "A najednou vidíte, jak sedíte na lavičce. A to zabolí," stěžoval si zkušený fotbalista, který v minulosti prošel Interem Milán či Manchesterem United.

Velké kritice pak Verón podrobil především složení tříčlenné záložní řady Argentiny. "Angel (Di Mária) and Maxi (Rodriguez) jsou zvyklí hrát po stranách, což vždy způsobí početní nevýhodu ve středu hřiště. Javier (Mascherano) často musel hrát proti třem soupeřům," oponoval Maradonovi, kterému nebyla prodloužena po čtvrtfinálové porážce 0:4 od Německa smlouva.

"Argentinský svaz by měl hledat otevřené a kvalifikované lidi, kteří by pracovali pro mužstvo. Nemám nic proti členům mistrovských týmů z let 1978 a 1986, ale to samo o sobě nestačí. Mělo by se vybírat podle zásluh.

Dočasným vedením reprezentace byl pověřen Sergio Batista, jenž měl předtím na starosti mládežnické výběry. Jeho středeční premiéra dopadla úspěšně, Argentina vyhrála v Irsku 1:0 a Batista má nyní větší šanci získat trenérský post na plný úvazek.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud