Kozák se bil na hrotu. Dvě šance spálil, pak dostal knockout

Autor: Jan Vacek
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Znovu naskočil v základní sestavě Aston Villy. Gól sice nedal, přesto svým výkonem Libor Kozák čněl nad ostatními spoluhráči. V duelu s Leicesterem (1:1) hýřil aktivitou, pro obranu vedoucího celku Premier League znamenal velké nebezpečí. Až ho musel hostující stoper Robert Huth nevybíravě uzemnit.

Dlouho čekal na příležitost, v kádru Aston Villy byl Libor Kozák dlouho na vedlejší koleji. Dočkal se až v týdnu, kdy ho kouče Rémi Garde postavil do zápasu proti Crystal Palace. Bylo z toho vítězství 1:0, český útočník proto zůstal mezi jedenácti vyvolený i pro sobotní bitvu s Leicesterem.

A trenérovi se za důvěru odměnil velice sympatickým výkonem. Od úvodních minut Kozák dobře pracoval na hrotu, své centimetry využíval ke sklepávání balonů do druhé vlny parťákům.

Ve 20. minutě navíc mohl udeřit, když využil hrubku Roberta Hutha při rozehrávce a řítil se z pravé strany osamocený na gólmana Kaspera Schmeichela. Přízemní zakončení k levé tyči ovšem talentovaný brankář vystihl.

Libor Kozák po jednom z tvrdých zákroků soupeřeFoto Twitter.com

I ve druhém poločase o sobě Kozák dával vědět. Po standardní situaci si našel balon na hranici malého vápna, v těžké pozici ovšem hlavičkoval vysoko nad branku.

Jen několik minut předtím se navíc musel sbírat z velkého otřesu, když ho v pokutovém území tvrdě zasáhl rukou do obličeje Huth. Rozhodčí mohl s klidným svědomím ukázat na značku pokutového kopu, německý stoper ovšem vyvázl bez trestu.

Kozák tak znovu vyšel střelecky naprázdno, na trávnících Premier League se naposledy trefil 28. prosince 2013. Přesto mohl být se svým výkonem spokojený. A taky s výsledkem. Aston Villa totiž proti lídrovi Premier League brala po remíze 1:1 cenný bod.

Ve dvou duelech, do kterých Kozák naskočil v základní sestavě, zapsal celek z Birminghamu už čtyři body. To je rovná třetina zisku za celý dosavadní ročník anglické ligy. Pro českého útočníka příslib, že by i nadále nemusel mít o práci nouzi.

2562120:gallery:true:true

1. Leicester 38 23 12 3 68:36 81
2. Arsenal 38 20 11 7 65:36 71
3. Tottenham 38 19 13 6 69:35 70
4. Manchester City 38 19 9 10 71:41 66
5. Manchester 38 19 9 10 49:35 66
6. Southampton 38 18 9 11 59:41 63
7. West Ham 38 16 14 8 65:51 62