SESTŘIHY: Čech zářil a Arsenal slavil. United po další remíze ztrácí

0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Fotbalisté Arsenalu porazili v 13. kole anglické ligy Bournemouth 3:1 díky dvěma gólům Sáncheze. Po dvou remízách tak opět naplno bodovali. K tomu jim výrazně pomohl brankář Petr Čech, který si připsal pár vynikajících zákroků. Naopak Manchester United na domácí půdě s West Hamem jen remizoval 1:1. Vedoucí Chelsea otočila zápas s Tottenhamem a po výhře 2:1 v prestižním londýnském derby  se vrátila do čela tabulky. Útočník Sergio Agüero dvěma góly rozhodl o výhře Manchesteru City na hřišti Burnley 2:1. Swansea v přestřelce s Crystal Palace zvítězila 5:4.

Manchester United - West Ham United 1:1

Branky: 21. Ibrahimovic - 2. Sakho

Pouze s remízou 1:1 se museli spokojit hráči Manchesteru United v zápase s West Hamem. Favorita zaskočil už po 90 sekundách od úvodního hvizdu Diafra Sakho. Na Old Trafford se v historii Premier League trefil rychleji pouze Edin Džeko za Manchester City v roce 2014, bosenskému útočníkovi tehdy stačilo 43 sekund.

Manchester vyrovnal díky spolupráci dvou letních posil, Zlatan Ibrahimovic se v 21. minutě prosadil po asistenci Paula Pogby. Krátce nato ale Pogba dostal žlutou kartu za simulování a frustrovaný kouč United José Mourinho nakopl u střídačky láhev, za což ho sudí Jonathan Moss poslal na tribunu.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - West Ham 1:1. Mourinho skončil na tribuně

Arsenal - Bournemouth 3:1

Branky: 12. a 90.+1 Sánchez, 53. Walcott - 23. Wilson z pen.

Fotbalisté Arsenalu porazili ve 13. kole anglické ligy Bournemouth 3:1 a po dvou remízách tak v soutěži opět naplno bodovali. Vítězství zařídili dva nejlepší ligoví střelci londýnského klubu Alexis Sánchez a Theo Walcott, brankáře Arsenalu Petra Čecha překonal pouze Callum Wilson z penalty.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Bournemouth 3:1

Southampton - Everton 1:0

Branka: 1. Austin

SESTŘIH Premier League: Southampton - Everton 1:0

Chelsea - Tottenham 2:1

Branky: 45. Pedro, 51. Moses - 11. Eriksen

Sotva gólman Chelsea Thibaut Courtois dosáhl deseti hodin v lize bez inkasované branky, překonal jej střelou k tyči záložník Tottenhamu Eriksen. "Blues" se dlouho nemohli dostat do tempa, až se těsně před přestávkou povedenou střelou zpoza vápna prosadil Pedro.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Tottenham 2:1

Krátce po pauze dokonali domácí obrat, když se trefil ve vápně nikým nehlídaný Moses. Na gól mu přihrál Costa, který se v této sezoně podílel už na 14 brankách, což se nikomu jinému v Premier League nepovedlo. Deset gólů dal a u čtyř asistoval.

Zkušený brankář Paul Robinson dostal poprvé v sezoně šanci v základní sestavě Burnley a ve 14. minutě se podílel na prvním gólu. Jeho dlouhý nákop odhlavičkoval stoper hostů Otamendi pouze k Marneymu a ten střelou z první pohotově zakončil. Dvaatřicetiletý záložník se v Premier League prosadil téměř přesně po sedmi letech.

Burnley - Manchester City 1:2

Branky: 14. Marney - 37. a 60. Agüero.

Zkušený brankář Paul Robinson dostal poprvé v sezoně šanci v základu Burnley namísto obvyklé jedničky Heatona a ve 14. minutě se podílel na prvním gólu. Jeho dlouhý nákop odhlavičkoval stoper hostů Otamendi pouze k Marneymu a ten střelou z první pohotově zakončil. Dvaatřicetiletý záložník se v Premier League prosadil téměř přesně po sedmi letech.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Manchester City 1:2

"Citizens" následně přidali v ofenzivě. Nejprve Touré trefil tyč, o chvíli později už dokázal vyrovnat Agüero. Argentinský kanonýr se prosadil do sítě Burnley poprvé v kariéře a vstřelil branku 29 z 30 týmům, proti nimž v anglické lize nastoupil.

V 60. minutě dokonal obrat po závaru ve vápně domácích druhým gólem Agüero a desátou trefou v sezoně se přiřadil do čela tabulky střelců ke Costovi z Chelsea. V závěru Burnley soupeře zatlačilo, ani Barnesova střela nůžkami ale brankou neskončila a Manchester City vyhrál dva ligové duely po sobě poprvé od září.

Liverpool - Sunderland 2:0

Branky: 75. Origi, 90.+1 Milner z pen.

V prvním poločase duelu Liverpool - Sunderland gól nepadl, domácí tým ale přišel o zraněného Coutinha, který opustil hřiště na nosítkách. Nahradil jej Origi, který čtvrt hodiny před koncem otevřel skóre ve prospěch "Reds". Belgický útočník dal pět ze šesti ligových gólů za Liverpool jakožto střídající hráč.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Sunderland 2:0

Na konečných 2:0 upravil z penalty Milner, který se proti Sunderlandu v lize střelecky prosadil už šestkrát, což se mu proti nikomu jinému nepovedlo. Liverpool v Premier League nikdy na stadionu Anfield Sunderlandu nepodlehl.

Victor Moses zajistil Chelsea tři body

Leicester - Middlesbrough 2:2

Branky: 34. Mahrez z pen., 90.+4 Slimani z pen. - 13. a 71. Negredo

Middlesbrough se dostal do vedení v Leicesteru po 13 minutách zásluhou Negreda, jenž se prosadil poprvé od úvodního kola. V 30. minutě mohl vyrovnat Okazaki, střelou přes hlavu ale trefil pouze břevno. O chvíli později ale zahrál ve vápně obránce hostů Chambers rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Mahrez.

SESTŘIH Premier League: Leicester - Middlesbrough 2:2

Jenže zatímco v Lize mistrů se "Liškám" daří, v Premier League nemohou Ranieriho svěřenci najít formu z minulé sezony. V 71. minutě poslal Forshaw pas za obranu na Negreda a ten podruhé překonal Zielera.

Domácím alespoň bod zachránil další pokutový kop, který ve čtvrté minutě nastavení proměnil Slimani. Leicester v nejvyšší soutěži neporazil Middlesbrough od listopadu 2000.

Swansea - Crystal Palace 5:4

Branky: 66. a 68. Fer, 90.+1 a 90.+3 Llorente, 36. Sigurdsson - 19. Zaha, 75. Tomkins, 82. vlastní Cork, 84. Benteke

Trenér Bob Bradley se proti Crystal Palace dočkal první výhry na lavičce Swansea. "Labutě" v 68. minutě vedly 3:1, k čemuž přispěl dvěma trefami Fer. Pak ale hosté dokázali zápas otočit, když se prosadili Tomkins, Benteke a vlastním gólem k obratu přispěl Cork.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Crystal Palace 5:4

Ani to ale hráčům Crystal Palace k bodům nestačilo, neboť v nastavení se dvakrát trefil střídající Llorente, který do Swansea přestoupil v létě ze Sevilly. "Labutě" se posunuly na předposlední místo před Sunderland. Crystal Palace pošesté za sebou padl.

Hull - West Bromwich 1:1

Branky: 72. Dawson - 34. McAuley

SESTŘIH Premier League: Hull - West Bromwich 1:1

Watford - Stoke 0:1

Branka: 29. vlastní Gomes

SESTŘIH Premier League: Watford - Stoke 0:1

1. Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham 38 26 8 4 86:26 86