Everton zdolal Arsenal, Liverpool otáčel a je v čele. Dúbravka čelil penaltě

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Arsenalu ve 33. kole anglické ligy prohráli na hřišti Evertonu 0:1, nevyužili šanci posunout se na třetí místo tabulky a zůstali čtvrtí. V záchranářských soubojích vyhrály Crystal Palace 1:0 v Newcastlu a Burnley s Matějem Vydrou na lavičce 3:1 v Bournemouthu. Liverpool zdolal díky dvěma gólům ze závěru zápasu Southampton 3:1 a v boji o anglický titul se opět dostali před obhájce z Manchesteru City.

Triumf Evertonu zařídil v 10. minutě Phil Jagielka dorážkou po dlouhém autovém vhazování. Zkušený stoper přitom až těsně před výkopem nahradil nemocného spoluhráče Michaela Keanea. Jagielka se v 36 letech a 233 dnech stal nejstarším střelcem tohoto ročníku Premier League.

Arsenal se na odpověď nevzmohl a prohrál poprvé po šesti kolech. Před pátou Chelsea jsou "Kanonýři" díky lepšímu skóre. Everton v lize zvítězil potřetí za sebou bez inkasované branky a je devátý.

Bournemouth v zápase rychle vedl po Barnesově nešťastné hlavičce do vlastní sítě, Burnley ale skóre otočilo po trefách Wooda a Westwooda, jejichž branky dělilo pouhých 139 vteřin. Po změně stran přidal třetí gól Barnes a pojistil svému týmu pět kol před koncem osmibodový náskok na sestupové příčky.

Jediný přesný zásah v utkání Newcastlu s Crystalem Palace si připsal v 81. minutě z pokutového kopu kapitán londýnského celku Milivojevič. Srbský záložník proměnil desátou penaltu v sezoně a už jen jednu trefu ztrácí na penaltový rekord Andyho Johnsona z ročníku 2004/05.

Crystal Palace má náskok jedenáct bodů na záchranu. Newcastle dělí od sestupu sedm bodů.

Leicester si zastřílel, uspěl i Liverpool

Již jistý sestupující Huddersfield podlehl na svém hřišti rozjetému Leicesteru 1:4. "Lišky" vyhrály čtvrtý zápas v řadě, dvěma góly se na tom podílel nejlepší střelec týmu Vardy. Třetí branku v sezoně střelou z přímého kopu si připsal jeho spoluhráč Maddison.

Přestože Liverpool byl před vzájemným utkáním druhý a Southampton až šestnáctý, aktuální formu měli oba soupeři podobnou. Oba vyhráli tři z posledních čtyř zápasů.

Do vedení se v 9. minutě nečekaně dostal domácí celek, když se Long po Höjbjergově hlavičce zjevil osamocený na malém vápně a brankáři Alissonovi nedal šanci. Favorizovaným hostům se povedlo do poločasu vyrovnat, když obléhání branky ukončila Keitova hlavička.

Po změně stran Southampton obětavě bránil, ale Liverpool stupňoval tlak a vítězného gólu se dočkal deset minut před koncem po Salahově bleskovém protiútoku. Sólo egyptského útočníka od půlicí čáry nedokázala zastavit ani trojice obránců. Vítězství hostů pak ještě pojistil Henderson.