Premier League | Robinho chce přestoupit do Chelsea | iSport.cz
21. července 2008 • 13:16

Robinho chce přestoupit do Chelsea

Autor: pj
Robinho
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
RUDEJ FANDA: Sparta dopředu? Jak Hřebíkův kosočtverec! Z Beauguela je Tecl kola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chelsea je velmi blízko k získání útočníka Robinha. Brazilec prý svému zaměstnavateli Realu Madrid oznámil, že chce hrát pod koučem Scolarim.V minulém týdnu se neustále řešil v italském tisku přestup playmakera Kaká do Chelsea. Viceprezident AC Milán Adriano Galliani dokonce prohlásil, že obdržel astronomickou nabídku. Ta se údajně měla pohybovat kolem 100 milionů eur.

Ovšem v pondělí tuto informaci druhá strana popřela. „Není pravda, že bychom nabízeli nějakou přehnanou částku za Kaká. Zcela zřetelně dali najevo, že je neprodejný. A my nyní zcela zřetelně tvrdíme, že jsme nepodali žádnou nabídku,“ uvedl výkonný ředitel Chelsea Peter Kenyon.

V případě Robinha jde ale o zcela jinou záležitost. „O něj zájem máme. Několikrát už jsme se zástupci Realu jednali a během přestupního termínu ještě jednat budeme,“ prozradil.

Chelsea předložila španělskému velkoklubu nabídku ve výši 25 milionů liber, kterou ovšem vedení Realu bez rozmýšlení odmítlo. Z jejich pohledu není prodej technického fotbalisty nutný, neboť jeho smlouva obsahuje klauzuli ve výši 120 milionů liber.

Agent Wagner Ribeiro ale přišel s tím, že jeho klient o přestupu sní. Dokonce jej manažer Luiz Felipe Scolari lákal do Chelsea po telefonu. „Pro hráče to byla obrovská čest. Moc ho to potěšilo. Nyní doufá, že se všechno uskuteční. Chce totiž hrát pod Scolarim v Chelsea,“ řekl Ribeiro s tím, že podobně popsal situaci i sportovnímu řediteli Realu Predragu Mijatovičovi.

Brazilský reprezentant začal na přestup naléhat kvůli jednání Realu, který mediálními prostředky láká Cristiana Ronalda na Santiago Bernabeu. Podle Robinha si jeho nynější šéfové počínali vůči Manchesteru United nefér a doufá, že se do budoucna v tomto směru polepší.

4. kolo
Články odjinud


Články odjinud