4. října 2008 • 18:15

Bednář sestřelil Fulham

Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

AKTUALIZOVÁNO - Český útočník Roman Bednář zařídil v 7. kole anglické ligy svým gólem vítězství West Bromwiche nad Fulhamem.

Bednář měl v letošní sezoně na svém kontě již dvě trefy z pokutových kopů a tentokrát se trefil i ze hry. Po hodině zápasu se dostal ve skrumáži k odraženému míči a zblízka zakončil přesně.

Aktivní český útočník mohl přidat v závěru i druhou branku, ale radost mu překazilo břevo. West Bromwich si mezi elitou zatím nevede špatně a už potřetí dokázal vyhrát.

Arsenal nevyužil možnosti se vyhoupnout alespoň do neděle na první místo v tabulce, a navíc měl blízko k tomu, aby v lize prohrál podruhé za sebou.

V zápase se Sunderlandem se všechno událo až v závěrečné desetiminutovce.

Nejdříve poslal domácí tým nečekaně do vedení střídající mladíček Leadbytter, který přesně trefil horní roh Almuniovy branky. V předposlední minutě nastaveného času ale zajistil "Gunners" remízu přesnou hlavičkou po rohovém kopu Fabregas.

Celek Middlesbrough porazil Wigan na jeho hřišti 1:0 a získal první body venku.

Manchester United potvrdil vzrůstající formu z posledních zápasů a Blackburn porazil na jeho hřišti 2:0. První branku dal po půl hodině hlavou obránce Brown, pojistku přidal v 64. minutě útočník Rooney, který se po Ronaldově nahrávce výstavně trefil do horního růžku branky.

Dvaadvacetiletý anglický reprezentant nastoupil už ve svém dvoustém ligovém zápase v kariéře.

Výsledky - 7. kolo:
Sunderland - Arsenal 1:1 (86. Leadbytter - 90.+3 Fabregas), West Bromwich - Fulham 1:0 (61. Bednář), Wigan - Middlesbrough 0:1 (89. Aliadiere), Blackburn - Manchester United 0:2 (31. Brown, 64. Rooney).